Wpis z mikrobloga

#android #huawei #google #smartfon

Czołem!

Kupiłem parę dni temu Huaweia P40 lite, bez usług Googla. Podociągałem sam brakujące aplikacje, wszystko fajnie działa. Macie może jakiś patent jak dograć Sklep Play? Patent ze ściągnięciem "chat partnera" niestety już nie działa.

Z góry dzięki!
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@turok2016: Zawsze miałem jakieś Xiaomi (zaczynałem od poczciwej Redmi Note 2) ściągane z Chin, sam dogrywałem polskie ROMy, stwierdziłem że nie straszne mi jest dłubanie w telefonie żeby działał. Za 999 zł z tymi parametrami (6 ramu, 128 pamięć, baaaardzo fajny aparat), bonusowo opaska, gwarancja w Polsce (obejmuje dłubanie w sofcie :D) - w sumie nie miał konkurencji, a w moim Mi 5x zaczęła padać bateria. Już go trochę ogarnąłem, apki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@grap32: Mam konto w PKO i apkę iPKO. Użyłem aplikacji "Phone Clone" która jest polecana przez Huaweia (nawet ulotka z instrukcją obsługi w mojej paczce była). Przeniosło mi aplikacje ze starego telefonu na nowy i działa
@xKretes: co za debilna decyzja że strony Trumpa...

A generalnie jakbyś sflashował gaapsy to usługi Google normalnie by były? Oczywiście nie warto tego robić na nowym telefonie bo gwarancja itp...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@grap32: Gwarancja obejmuje modyfikacje oprogramowania, tu akurat się Huawei postarał :) Jeszcze za flashowanie się nie brałem, liczyłem że jest jakiś bardziej dostępny sposób (i był tydzień temu, ale przestał działać, komu się udało zdążyć to ma normalnie usługi Googla)