Wpis z mikrobloga

Obudź się, Panie!". W czasie zarazy Franciszek ponagla Boga

Papież wzywa Boga, by się obudził. Nie obudził się podczas dawnych zaraz, okrutnych wojen, trzęsień ziemi itp. – i wciąż twardo śpi.
Warto o tym pamiętać, gdy ludzie wygrają walkę z pandemią, a KK będzie próbował przypisać ten sukces swojemu śpiącemu Bogu.

https://wyborcza.pl/7,75399,25826811,obudz-sie-panie-w-czasie-zarazy-franciszek-ponagla-boga.html

#koronawirus #przemyslenia #bekazkatoli #dzbanywiary
robert5502 - >Obudź się, Panie!". W czasie zarazy Franciszek ponagla Boga
Papież wzy...

źródło: comment_1585379902MYoaqwcsmy1X2Wb6SudVNV.jpg

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@robert5502: Biblia, Koran, jakieś księgi i pisma innych religii nowoczesnych oraz starożytnych. Miłej lektury. We wszystkich tych źródłach znajdziesz wspólne mianowniki, które dla osób myślących są wnioskiem, o którym wspomniałem wyżej. Jeżeli ty wierzysz, że Bóg to facet z brodą siedzący w chmurach, to jesteś gorzej niż dziecko, bo one z czasem z takiego poglądu wyrastają i potrafią rozpoznać symbolikę oraz obrazowe przedstawienie xD
  • Odpowiedz
Papież wzywa Boga, by się obudził. Nie obudził się podczas dawnych zaraz, okrutnych wojen, trzęsień ziemi itp. – i wciąż twardo śpi.


@robert5502: a skąd wiadomo, że właśnie się nie obudził, bo mu alarm zadziałał, że na Ziemi jest i za ciepło, i za dużo ludzi, a skutki tego widzimy (tak jak je widzieli nasi przodkowie)? Może lepiej niech znowu zaśnie?
  • Odpowiedz
@robert5502 proszę Cię... Ciekawiło mnie zawsze, że antyteistom zawsze zależało za wszelką cenę odciągnąć ludzi od wiary w Boga, zależy im aby inni nie poświęcali myśli i modlitw Bogu, próbują wyszydzać itd., a przecież sami antyteiściw ogóle nie wierzą w to że Bóg istnieje, to jest dopiero poświęcenie sił i czasu xD
Zawsze mnie to śmieszyło.
  • Odpowiedz
Czyli teraz Bóg jest tym złym?


@Kafarov: @robert5502: Jahwe zawsze był zły. On i Szatan to ta sama osoba. Na podstawie swoich przemyśleń doszedłem do wniosku że główny ziemski Bóg ma rozdwojenie jaźni jak Two Face z Batmana. Papież zaliczył faila, że nie ogarnął, że we wszelkich nieszczęściach spotykających ludzkość na skalę globalną zawsze macza palce Bóg vel Jahwe.
  • Odpowiedz
@robert5502: Wracajac jeszcze do wczesniejszego postu: wychodzi ze np Zeus jest tym samym co Jahwe. Panie, z polaczeniem tych mitow z mitami chrzescijanskimi mieli by chyba problem nawet katoliccy specjalisci od bibli ( ͡º ͜ʖ͡º)

Zeus (znany także jako Dżeus) - trzeci i najwyższy władca niebios i gromowładca, zsyłający burze i pioruny. Jedna z najpotężniejszych postaci w mitologi greckiej (chociaż pojawiały się potężniejsze), najmłodszy syn
  • Odpowiedz
Papież wzywa Boga, by się obudził. Nie obudził się podczas dawnych zaraz, okrutnych wojen, trzęsień ziemi itp. – i wciąż twardo śpi.

@robert5502: Bóg nie jest staruszkiem z siwą brodą, który siedzi na chmurce. On jest w ludziach. Więc tłumacząc z katolickiego na Polskie: "Papież wzywa: ludzie obudźcie się i czyńcie dobro!"


@handshake: Ja #!$%@?, czy katolicy i wszelkiej maści wierzący w inne religie mogliby przestać bawić się
  • Odpowiedz
czy katolicy i wszelkiej maści wierzący w inne religie mogliby przestać bawić się w te niedopowiedzenia i metafory?


@michal__q: Popieram. Jakiś czas temu trafiłem na książkę gościa, który czerpie pełnymi garściami z Biblii oraz innych religii ale opowiadając to w prosty sposób. Bez zbędnych komplikacji... Pokazuje też jak głupie są te wszystkie niedopowiedzenia i metafory. Pewnie i tak nie przeczytasz czy nie wysłuchasz audiobooka ale i tak polecam: ->klik<-
  • Odpowiedz