Wpis z mikrobloga

Hej Mirki z #wroclaw

Jak tam wam #moico działa w czasach koronawirusa?
Mam w tej chwili Vectrę i w godzinach 11-14 bardzo ciężko się pracuje.
Wieczorami podobnie - ping w giereczce zazwyczaj 150, także nie da się grać. Dopiero po 22 wraca do normalności.
  • 12
@michu151: No czołem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dodam coś od siebie.
W skrócie - bywa różnie, jak wszędzie z resztą. Ruch w Internecie jest zwiększony i widać to na każdym kroku. Sam też widzę co się u mnie dzieje (niestety sam Moico nie posiadam i muszę się zadowalać zawrotnymi 30 Mbps ( ͡° ͜ʖ ͡°) i sam widzę, że różnie bywa w tych
@michu151: Jak zależy ci na szeroko pojętej wydajności w grach online w #moico i ogarniasz trochę #networking to ustal sobie w konfiguracji routera na sztywno serwery DNS Google (https://developers.google.com/speed/public-dns/) albo Cloudflare (https://1.1.1.1/dns/). Domyślnie zapytania o adresy lecą do Internet Union, @moico za chwilę nam obszernie wyjaśni dlaczego tak a nie inaczej ( ͡° ͜ʖ ͡°). Generalnie jeżeli twoja gra nawiązuje wiele połączeń P2P w czasie
@niepokonany: Domyślnie zapytania DNS idą do naszych serwerów ( ͡° ͜ʖ ͡°), tak jak opisałeś: do Internet Union, czyli m.in do Moico.
Wszystko gra ( ͡ ͜ʖ ͡)
@michu151: U mnie jest ok. Akurat u mnie wszystkie firmy wymagają VPNów i na 4 stałe połączenia wybiło mi tylko raz VPNa. I to przez jakąś inbę wczoraj w Warszawie na łączach. A tak to po za mniejszymi/większymi awariami który raczej każdy operator ma od święta to stabilnie. Torrenty lecą, wideło leci, komunikatory wideło też jest okejka. Mogę polecić :)
@MOICO: No raczej, nie inaczej. Ile liczycie za bazę zapytań z ostatnich 30 dni z Krzyków powiedzmy ( ͡° ͜ʖ ͡°)? No chyba, że nie sprzedajecie surowych baz tylko gotowe analizy/opracowania w formie produktu #bigdata wraz z szeroko pojmowanym "profilem demograficznym łącza" i "preferencjami zapytań profilu demograficznego łącza" to cofam pytanie bo już wiem że mnie nie stać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MOICO: Czy ja się obawiam? Cóż to za głupie pytanie. Zawsze. Absolutnie. TAK.

Jeżeli czegokolwiek się nauczyłem na przestrzeni tych wszystkich lat, to tego, że w tym pięknym, fantastycznie zarządzanym i sprawiedliwym kraju, będąc zakwalifikowanym odgórnie do kategorii "żywa broń", żeby na poważnie zajmować się czymkolwiek związanym z IT to że trzeba się oduczyć całej wiedzy na temat bezpieczeństwa informacji, prywatności, a najlepiej to w miarę możliwości całkowicie zapomnieć. Do tego
@niepokonany: Urzekło mnie ()
Szacuneczek za to wypracowanie, aż chyba w biurze je sobie powieszę jak Mirek pozwoli ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@MOICO: Dajesz. Wysokojakościowa produkcja oryginalnych past utrzymywanych w konwencji śmiertelnie poważnej to takie moje małe, ciche hobby - już na tyle rozwinięte, że bez skrępowania, wypieków na twarzy i poczucia autorskiego wstydu publikuję, ale jeszcze nie na tyle duże żeby pochwalić się mamie czy pani od polskiego.