Wpis z mikrobloga

Wakacje przed sezonem 20/21

Gorący czas dla księgowości, która musi wymyślić skąd wziąc kasę na ̶t̶e̶n̶ ̶c̶a̶ł̶y̶ ̶s̶z̶r̶o̶t̶ profesjonalnych piłkarzy zatrudnionych w zespole.
Z klubu odszedł Paweł Brożek, który zakończył karierę. Oprócz Pawła, odszedł jeszcze Rafał Boguski. Zakończyło się też wypożyczenia Hołowni, Turgemana oraz Tupty, któy został królem strzlców.

Wiadomym było że będzie trzeba kogoś ściągnąć bo w Ataku został młody Buksa, przydałby się ktoś na skrzydła i na obronę, najlepiej lewą.
Wybrałem się z tego powdu do prezesa po parę złotych.
Piotr przywitał mnie już przy drzwiach, zaprosiłdoi środka i mówi:
- Trenerze.. świetna robota w tamtym sezonie. Świetna. Kuba sprzedał kilka swoich aut i dał nam na transfery. Ma Pan 14 milionów złotych. Powodzenia w zakupach, oczywiście jest Pan za nie w 100% odpowiedzialny.
Kiedy miałęm sięspytać co z pionem scoutów to powiedział mi że teraz ma ważne spotkanie no i żebym sobie już poszedł.

No ok, 14mln złotychi trochę kasy na kontrakty. Przecież nie można tego spieprzyć. O, sms. Napisał do mnie prezes.

Cel na obecny sezon:

- minimum 3 runda el do LE

- walka o TOP3 w Ekstraklasie

- minimum ćwierćfinał Pucharu Polski

- nie przekraczać budżetu


No... całkiem realne.

Wchodzędo biura, siadam do komputera, a tam email od sekretarki, temat "Ostatni gasi światło". Otwieram wiadomość i czytam że zapomnieli mi powiedzieć że 2 trenerów i asystent miał kończącą się umowę no i właściwie już ich nie ma, mam sobie ogarnać nowych.
No super, na prawdę super. NA trenerów szybko zatrudniłęm moich byłch nauczycieli W-Fu, niespełnione talenty sportowe, któym plany na życie pokrzyżowały kontuzje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co z asystentem? Kto zna trochę ekstraklasę, dobrze się prezentuje i nie mói głupot.
Szukam, szukam i... jest. Asystentem został Gino Lettieri, były trener Korony Kielce. On mówi po niemiecku i włosku i nie zna polskiego, a ja mówię po polsku i angielsku i nie znam niemieckiego ani włoskiego. To będzie owocna współpraca!

Zaczynamy sezon od 2 sparingów - bezbramkowy remis z Zagłębiem Sosnowiec nie nastawiał optymistyczne przed meczem z Dijonem. Natomiast zawsze można się pomylić. Wygraliśmy 4:1 po hattricku Olka Buksy.

Kolejne mecze do 1 runda eliminacji LE. TRafiliśmy na St Joseph z Gibraltaru. Łatwe 5:1 u siebie i 6:1 na wyjeździe.

Stało się - jeszcze przed pierwszym meczem Ekstraklasy w klubie pojawiło się pierwsze wzmocnienie - Dominik Furman z Wisły Płock, która spadła w poprzednim sezonie.
Sam mecz skończyłsięwynikiem 5:1 dla nas.

I cyk, kolejny transfer do klubu. Miłosz Szczepański z Rakowa, który miał milion asyst w poprzednim sezonie. No cóż, zawsze miałem słabość do środkowych pomocników. Oprócz niego pojawił się też w końcu drugi napastnik - Vitalie Damascan. Oznacza to tyle że przedałby sięjeszcze ktoś na skrzydło i jakiś obrońca.

2 runda eliminacji do LE - Partizan Belgrad. Pierwszy mecz u siebie bez problemu wygrywamy 3:1.

W szatni panuje świetna atmosfera, 4 zwycięstwa w meczu o stawkę, przed nami Lechia, gramy też u siebie. "Niestety" tylko 1:1 mimo przewagi.
Przed nami rewanż z Partizanem, czujemy lekkie poddenerwowanie. Mimo to wchodzimy jak po swoje, Buksa otwiera na 1:0, Wasyl strzela na 2:0 dla nas. Olek 17 lat, Marcin lat 40. KOSMOS.

Kosmos, świetnie oddaje nasze morale. Tryb nieśmiertelność, wygramy z każdym.
Piotr Obidziński wysyła mi SMSa o treści:

Jest ok


Równie dobrze mógły napisać "rafaello" bo to też wyraża więcej niż 1000 słów. Jestem szczęśliwy.

Przed nami losowanie 3 rundy eliminacji LE. Lettieri przybiega z tłumaczem i mówi że trafiliśmy na Murapol.
Co? Deweloper ma klub piłkarski?
Nie
Okazało się że trafiliśmy na Mariupol z Ukrainy.
Nagle się okazało że 3 runda jest do przejścia. Morale świetne, teraz tylko pyknąć Legię i świat leży u naszych stóp.

Przegraliśmy z Legią 1:3
Kolejny mecz z gramy z sąsiadami ze wschodu. Jesteśmy faworytem, mamy przewagę, gramy na prawdę dobrze i przegrywamy 0:1 bo bramkę strzelił nam jakiś Żuk.
Co może być gorszego od 2 porażek z rzędu?
No 3 porażki z rzędu, przegrywamy u siebie z Piastem 0:1. Znów mieliśmy przewagę ale byliśmy nieskuteczni.

Dostaje SMSa od Piotra Obidzińskiego:

Nie jest ok


Dzięki za info prezesie...Jestem smutny.

13 sierpnia 2020
Jesteśmy na Ukrainie. Czuć i widać na każdym kroku że to święto dla tego klubu.
W szatni na odprawię mówię wszystkim że nie jest ok, piłkare potiwerdzająże nie jest ok. No, poszło super, tego się właśnie spodziewałem...

Zaczynamy mecz 2 napastnikami. Wychodzą wszyscy najlepis gracze jak na jakaś defiladę.
12 minuta Kuba na 1:0
16 minuta Damascan na 2:0
25 minuta Kuba na 3:0
W 50 mincue tracimy jedną bramkę.
Wygrywamy 3:1, odnosimy w końcu upragnione zwycięstwo i awansujemy na 4 rundy eliminacji LE.

Zostajemy na Ukrainie na noc i bawimy się w Muriapolu do białego rana. Wydaliśmy na imprezę 23zł. Miasto było nasze.

Co prawda za 3 dni gramy z Pogonią ale dziś nic się nie liczy.
Poznaliśmy też rywala w 4 rundzie - będzie to czeski Bohemians 1905.
Mak rzuca żartem:
- hehehe 0:5 to oni od nas dostaną

Oby tak było.

#wislakrakow #spidermanager #footballmanager
SpiderFYM - Wakacje przed sezonem 20/21

Gorący czas dla księgowości, która musi wy...

źródło: comment_1585253705TXs1Bx4VqZHffu9sBnfUyV.jpg

Pobierz
  • 12
ekstraklasę, dobrze się prezentuje i nie mói głupot.

Szukam, szukam i... jest. Asystentem został Gino Lettieri, były trener Korony Kielce. On mówi po niemiecku i włosku i nie zna polskiego, a ja mówię po polsku i angielsku i nie znam nie


@SpiderFYM: Fajnie się czyta ! Czekam na kolejne wieści z frontu :)