Wpis z mikrobloga

Wykopki,
Taka sytuacja. W styczniu zarezerwowałem pobyt w apartamencie w Zakopanem na najbliższy weekend 28-30.03. Żona ma urodziny i od kilku lat jeździmy zawsze w ostatni tydzień marca do Zakopca, tym razem stwierdziłem, że zaskoczę żonę i pojedziemy znowu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co się stało to mówić nie muszę. Piszę zatem do firmy pośredniczącej w wynajęciu apartamentu o zwrot przelanego im wcześniej zadatku (~300 zł), niby zadatek ale według mnie powinni zwrócić, bo przecież nie są w stanie wywiązać się z umowy, a w takich sytuacjach zadatek jest zwrotny.
Napisałem grzecznie pierwszego maila ale zaproponowano mi przełożenie terminu. Sęk w tym, że nie chcę. Apartament wynająłem pod kątem dużej grupy której w innym terminie nie zorganizuje.
Napisałem zatem drugiego maila podpierając się art. 394 3KC, oraz uchwałą ministra z 13.03. Dwa dni bez zwrotki, dzisiaj dostaję maila: nie ma możliwości zwrotu zadatku, bo zakaz wynajmu został zniesiony. Możemy przenieść rezerwację na inny termin.
Rozumiem, że sytuacja jest ciężka dla hotelarzy (co prawda to pośrednik), ale ciężka jest dla każdego. Pomóżcie wykopki. Czy prawo stoi po mojej stronie?
#prawo #nocleg #zakopane #januszebiznesu #koronawirus
  • 1
  • Odpowiedz