Wpis z mikrobloga

Dostęp do stomatologa jest obecnie bardzo mocno ograniczony. Dlatego warto w tej sytuacji wspomnieć co zrobić jeśli wypadnie Wam wypełnienie z zęba albo ząb się ukruszy. Bardzo ważne jest w takiej sytuacji szybkie zabezpieczenie tego ubytku. W aptece dostępny preparat plomb-r. Jest to wypełnienie tymczasowe, które możecie sobie sami założyć, dzięki czemu doczekacie spokojnie do wizyty. W opakowaniu są wszystkie niezbędne rzeczy do tego oraz instrukcja stosowania.

Załączam też filmik instruktażowy:

https://www.youtube.com/watch?v=sBYXZTqDk8k

#koronawirus #stomatologia #dentysta
  • 109
@SkrytyZolw: A co polecasz na odklejony zamek. Ostatni zamek. Trzyma się cały aparat i nawet odklejenie nie przeszkadza, ale martwie się czy nie ściągnie mi zębów w tamta stronę a wizyta pewnie dopiero koło maja. Akurat odkleił mi się bo za mocno zagryzłem szczoteczkę do zębów.
@SkrytyZolw: ja tylko dodam, ze osobiscie sam dzwonilem po dentystach w pilnej sprawie 2 dni temu i wszyscy byli pozamykani. W takiej sytuacji mozecie zadzwonic na NFZ i poprosic zeby Ci sprawdzili dostepnych stomatologow dla waszego rejonu. Wtedy Wam podaja te ktore dzialaja, bo niektore musza byc otwarte tak czy siak.

Jezeli ktos to wyzej napisal to sry, ale nie chce mi sie wszystkiego czytac :D