Wpis z mikrobloga

Dostęp do stomatologa jest obecnie bardzo mocno ograniczony. Dlatego warto w tej sytuacji wspomnieć co zrobić jeśli wypadnie Wam wypełnienie z zęba albo ząb się ukruszy. Bardzo ważne jest w takiej sytuacji szybkie zabezpieczenie tego ubytku. W aptece dostępny preparat plomb-r. Jest to wypełnienie tymczasowe, które możecie sobie sami założyć, dzięki czemu doczekacie spokojnie do wizyty. W opakowaniu są wszystkie niezbędne rzeczy do tego oraz instrukcja stosowania.

Załączam też filmik instruktażowy:

https://www.youtube.com/watch?v=sBYXZTqDk8k

#koronawirus #stomatologia #dentysta
  • 109
@SkrytyZolw: a co jeżeli żona/dziewczyna/kochanka/konkubina w wyniku zbyt długiego przebywania razem w ramach kwarantanny stwierdzi że ma dosyć i #!$%@? lepa na ryj w wyniku czego uzębienie nieszczęśnika zamieni się momentalnie w fortepian?

Co wówczas? Czy ta tymczasowa plomba pomoże zamocować #!$%@? z mordy kły?
@SkrytyZolw

Jestem zdania, że jak wyleci plomba, to nie należy jej łatać plomb-r, gdyż plomba wylatuje zazwyczaj, gdy pod plomba jest próchnica. Załatanie tego plob-r to prosta droga do katastrofy.
Plomb-r jest dobry, ale tylko i wyłącznie wtedy, gdy wiesz, że to uszkodzenie mechaniczne, a nie skutek rozwijającej się próchnicy - przynajmniej tak mi tłumaczył kiedyś stomatolog.

Kiedyś sobie właśnie tak rozwaliłem zęba, wyleciała mi plomba, załatałem plomb-r i po kilku dniach