Wpis z mikrobloga

Z tego miejsca chciałbym pozdrowić wszystkich pracowników aptek - magistrów, techników, pomoce apteczne.

Robicie zajebistą robotę na tym polu walki, chwała Wam za to!

Mimo, że jesteście wszędzie pomijani i praktycznie zapomniani to jesteście superbohaterami. Trzymajcie się w tym kraju z gównodykty i kartonu.

#apteka #farmacja #medycyna #leki #krajzgownaidykty #koronawirus
spardo - Z tego miejsca chciałbym pozdrowić wszystkich pracowników aptek - magistrów,...

źródło: comment_1585248675rnQHlWO4prErH2E8Hkhra8.jpg

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@janusz_p0lak: Skąd w ogóle tyle w tobie jadu? (ʘʘ) Nawet jeśli 10% klientów, których farmaceuta by obsługiwał, wymagaliby specjalistycznej wiedzy, to jest to potencjalnie dużo osób, którym nie da czegoś, bo czym będą mieli problemy. Poza tym mam wrażenie, że w tym poście chodzi o to, że oni pracują mimo obecnej sytuacji. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@tetris795: Pies albo robot by wydał taki lek przepisany przez farmaceutę, który powinien siedzieć w gabinecie i być właśnie lekarzem pierwszego kontaktu, konsultantem. A z resztą na ulotce są wypisane wszystkie informacje odnośnie interakcji z innymi substancjami. Lol.
@arthas1989: Diagności zajebiści. Ja szanuję. Chyba mój ulubiony kanał na YT jest prowadzony przez diagnostę 'Pod Mikroskopem'
@Meivels: Tyle jadu bo baba mi proponowała witaminę C na przeziębienie i paracetamol do gripexu (a to to samo). W dupie mają pacjenta, oby sprzedać, zbyć. Albo inna sytuacja:
- Proszę coś z cetyryzyną na alergię
- Alertec
- A nie ma
  • Odpowiedz
@janusz_p0lak: Lol, pani przychodzi, mowi, ze nie ma kontaktu z lekarzem, przyjmuje inhibitory kalcyneuryny i metyloprednizolon doustnie, niestety nie dziala, zmiany sie powiekszaja, ma bole glowe, biegunki i straszne zaczerwienienie wokol, co lepiej bedzie jak uzyje, z ktorej grupy glikokortysteroidy i czy ma odstawic, poleci mi Pan cos? Jestes psem, doradzaj, masz internet :D
  • Odpowiedz
@janusz_p0lak: grzeczniej sprobuj, tak w zyciu, poza domem nic nie zwojujesz :)
No dokladnie, nie mozemy tak zrobic, bo po to pracuje, zeby jej pomoc, a lekarz nie odbiera od 3 dni, na nocnej opiece powiedzieli, zeby skonultowala sie z dermatologiem albo lekarzem pierwszego kontaktu (ktorzy nie odbieraja telefonow), na sor nie pojdzie, bo po co, to glupota. Wlasnie po to pracuja w aptece ludzie, a nie psy, czy sprzedawcy.
  • Odpowiedz
@tetris795: No to skoro są takimi fachowcami to niech ich wezmą na diagnostykę pierwszego kontaktu, takiego stanowiska brakuje i nie jest to mój pomysł. Potrzebny jest odsiew hipochondryków. I taki system jest w UK i dlatego są te żarty o paracetamolu na wszystko. System jest #!$%@? bo biznes medyczny (rozprowadzany w dużej większości przez apteki) stać na zatrudnianie mgr farmaceutów "ą, ę" do klepania paragonów. Na kasie w markecie masz
  • Odpowiedz
@janusz_p0lak: Nigdy nigdzie nie powiedzialem, ze 100% farmaceutow i technikow jest profesjonalnych, moglbym rzec, ze wieksza czesc ma przestarzala wiedze, nie aktualizuje ich, ale nie mozna mowic tak o ogole. Mam kilku znajomych pracujacych w badaniach klinicznych i poznalem kilka osob w aptece, ktore maja swietna wiedze, poznalem tez wielu, ktorzy maja zenujaca, nie ma reguly.
Mysle, ze to wina sieci aptek, ktore propaguja w duzej czesci patologie i naciskaja
  • Odpowiedz
@janusz_p0lak:
Bardzo dużo w tobie jadu i nienawiści, ponadto piszesz nieprawdę.

Wytwarzanie leków na miejscu - głupota, to się sprowadza do mieszania składników. Aha, trzeba mieć mgr żeby mieszać.


To nie jest głupota. To jest sposób na optymalizowanie terapii dla
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@spardo: Dobrze odpisałeś, ale koniec końców widzę, że każdy mi przyznaje, że jest problem z tymi aptekami. Ja widzę problemy powierzchowne, ten kto zna temat widzi problemy dogłębnie. Także na koniec podsumuję jeszcze raz: nie ma się czym podniecać jeśli chodzi o pracę farmaceutów. Jest wiele trudniejszych zawodów. Szczególnie w czasach kryzysu.
  • Odpowiedz
@janusz_p0lak: chyba czytali Twoje posty rzadzacy, od dzis farmaceuci moga wystawiac refundowane recepty pro autore i pro familia, a takze dla pacjentow, przy zagrozeniu zdrowia, wiec prawie kazdemu juz, wykreslili zapis, ze przy zagrozeniu zycia :)
  • Odpowiedz
@janusz_p0lak: po lekturze nowej ustawy pojechałem do apteki przed chwilą i powołując się na te zmiany w ustawie poprosiłem o receptę farmaceutyczną na lek antyhistaminowy o dostępności Rp który biorę od wielu lat i aptkerka do mnie

jo nic ni wim o takiej ustawie.... pierwsze słysze, nie dam panu recepty bo nie chce mieć problemów i nie wiem czy pan mówi prowde, żegnam!
  • Odpowiedz
@tetris795: Wykreślili słowo "nagłym".
@ziomale: farmaceuta nie ma obowiązku wystawić Tobie recepty farmaceutycznej, a tylko "możliwość" i zależy to od jego widzimisię. Mam nadzieję, że recept farmaceutycznych będzie jak najmniej i tylko dla osób, których historię przyjmowanych leków można podglądnąć w programie aptecznym.
  • Odpowiedz
@spardo: masz racje, nie ma obowiązku z tym że to co opisałem to nie była uzasadniona odmowa wydania recepty a niekompetencja farmaceutki więc nie wiem czemu mi odpowiadasz w ten sposób xD
  • Odpowiedz