Wpis z mikrobloga

Z tego miejsca chciałbym pozdrowić wszystkich pracowników aptek - magistrów, techników, pomoce apteczne.

Robicie zajebistą robotę na tym polu walki, chwała Wam za to!

Mimo, że jesteście wszędzie pomijani i praktycznie zapomniani to jesteście superbohaterami. Trzymajcie się w tym kraju z gównodykty i kartonu.

#apteka #farmacja #medycyna #leki #krajzgownaidykty #koronawirus
Pobierz spardo - Z tego miejsca chciałbym pozdrowić wszystkich pracowników aptek - magistrów,...
źródło: comment_1585248675rnQHlWO4prErH2E8Hkhra8.jpg
  • 38
@spardo: Od #!$%@? ciężka praca. Daj mi jeden argument za tym, że w aptece musi pracować mgr farmaceuta a nie zwykła Karyna czy robot.
Przecież oni na przeziębienie dają Witaminę C, gdzie od dawna wiadomo, że ona nie działa na przeziębienie.
Albo:
- Gripex i do tego może jeszcze Paracetamol proponuję.
- Proszę Pani, ale Gripex ma w składzie głównie Paracetamol.
- A, to jak Pan nie chce to nie.
One
Jeden argument:
Kobieta silnie uczulona na substancję czynną w preparacie flegamina chce kupić inny preparat na kaszel mokry sugerując, że chce mukosolvan. Farmaceuta zauważa, że występujący ambroksol w mucosolvanie to aktywny metabolit bromheksyny zawartej we flegaminie. Proponuje więc inny lek na który pacjentka nie ma alergii.

Apteka to biznes, gdzie trzeba pogodzić dobro pacjenta ze sprzedażą. Oni polecają witaminę C? Kto? Technicy? Farmaceuci? Wszystkie apteki czy tylko jakaś u Ciebie? ( ͡
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@janusz_p0lak: Jeszcze przed epidemią w trakcie okienka wyszłam z koleżankami na miasto, niestety borykam się z chondromalacją i ból się w tamtym momencie bardzo nasilił. Miałam przypisane jakieś leki, ale nie miałam kartki przy sobie. Miła pani z apteki od razu po usłyszeniu co mi jest, zaproponowała mi dwa czy trzy leki przeciwbólowe, doradziła, jak je stosować i powiedziała, jakie ćwiczenia powinnam wykonywać. Ot, wydaje mi się, że pierwsza lepsza osoba
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pansiano:
1. Wytwarzanie leków na miejscu - głupota, to się sprowadza do mieszania składników. Aha, trzeba mieć mgr żeby mieszać.
2. Tańszy odpowiednik może doradzić małpa, po nauce w tydzień. Ja sam na pamięć znam substancje czynne wielu leków, nigdy się tego nie ucząc. To żadna filozofia.
@spardo:
1 W jaki sposób poznała, że ma alergię? Jak doktor House na podstawie mikro-gestów? Co za #!$%@?? xD Obowiązkiem chorego jest wiedzieć
@janusz_p0lak: glupia karyna nie bedzie potrafila uzupelnic dobrze ksiazki narkotycznej i nie sprawdzi czy recepty zostaly dobrze wydane. Niejednokrotnie po takiej nie calkiem glupiej karynie trzeba #!$%@? do pacjenta albo przynajmniej zadzwonic i wytlumaczyc ze zostal zle wydany lek. A blad potrafi byc powazny. Do tego nie raz lekarze potrafia glupoty popisac na receptach ze szok i farmceuta dopiero sprawe prostuje.
Zgodze sie ze czesto sa zblazowani i zmeczeni bo czesto
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jjczopek: No to niech tacy pracują w sekcji leków na receptę i dodatkowo odciążą lekarzy w diagnozach. A jakieś gówno śmiej żelki niech obsługują Karyny.
To strasznie nieefektywne by wykształceni ludzie klepali cały dzień paragony na witaminę C i espumisan.
A to, że na zapleczu dzieje się więcej niż na froncie to domena każdej firmy obsługującej klienta. Tak to działa.
@janusz_p0lak: magister (w przypadkach ktore znam) i tak wiekszosc czasu spedza na zapleczu spraedzajac recepty, dbajac o zaopatrzenie i na recepturze jesli trzeba..wiekszosc pracy wykonuja technicy farmacji, ktory nie musi posiadac studiow.
@janusz_p0lak: Przeczytałem Twoje odpowiedzi i z ciekawości zapytam, co sądzisz w takim razie o diagnostach laboratoryjnych, których już w ogóle rzadko spotkać na żywo, bo często gęsto siedzą niewidocznie za zamkniętymi, kodowanymi drzwiami laboratoriów?
@arthas1989: No i oni pracują na odpowiednim stanowisku, a tak jak mówię, problem polega na tym, że farmaceuta zajmuje się w 90% czasu sprzedawaniem śmiej żelków i witaminy C. Niech farmaceuci idą do laboratorium czy przychodni, w aptekach dać już tych techników, niech wam będzie, choć osobiście uważam, że równie dobrze można by dać dam psa.
@janusz_p0lak: Ostatnio bylo kilka pacjentow, z ciezkim AZS ktorych lekarze nie przyjeli, bo cos tam cos tam. Pies polecilby lub sprzedawca cokolwiek? Pani powiedziala jakie leki przyjmuje, jakich masci uzywa.
Takich przykladow bylo duzo.
Uwielbiam jak o temacie wypowiadaja sie ludzie, ktorzy nie pracowali w aptece.
@janusz_p0lak: Pracują na odpowiednim stanowisku, ale za groszowe kwoty (często niewiele powyżej najniższej krajowej!). Dopiero od czasu wirusa COVID-2019, temat diagnostów zaczął pojawiać się w mediach i nagle wszyscy wdzięczni.

Standardowo czekam na argument (a propos zarobków), że mogą się zwolnić i pójść do innej pracy - na kasę, magazyn, czy do łopaty, tylko kto pierwszy się zgłosi na ich miejsce badać koronawirusa? To przed czym ucieka prawie społeczeństwo, jest celem