Wpis z mikrobloga

@Never_let_me_go pierwszy raz to słyszę że ktoś kto używa witam chce sie poczuć lepszym, pracuje w ogromnym korpo w wawie gdzie dziennie dostaje kilkadziesiąt maili które zaczynają się od witam, często od gości którzy miesięcznie dostają więcej niż cała twoja rodzina przez rok, od developerów po przeróżnych programistów i prezesów a dopiero na wykopie się dowiedziałem od ekspertów, że takie wyrażenie na początku jest złe XD także dalej beka
  • Odpowiedz
@Never_let_me_go naucz sie czytać najpierw ze zrozumieniem przygłupie a potem wytykaj co kto i jak czego używa, gdzie napisałem że sami wysoko postawieni ludzie tak się tylko zwracają? maile od zwykłych matich czy anek ze zwykłymi pensjami też dostaje które rozpoczynają się od witam i nikt nie robi żadnych problemów, w biurze tak samo od nikogo nie słychać żeby robiło to komuś problem, raczej ludzie z jakimś kompleksem biedaka albo po
  • Odpowiedz
@lubiepepsi2137 ja całe życie myślałem, że jak się kogoś wita to znaczy, że osoba witająca ma jakąś przewagę, pewniej się czuje w danym miejscu, sytuacji. Na przykład - wita się swoich gości, w swoim domu, wita się kogoś nowego w swojej firmie, w swoim zespole. Używanie witam tak po prostu bez żadnego kontekstu odbieram jako wywyzszanie się albo brak kultury
  • Odpowiedz
@Never_let_me_go ja mam #!$%@? na to akurat, ty próbujesz sie dowartościowywać kto jakich zwrotów używa XD powtarzam musisz być KIMŚ żebyś miał prawo używać zwrotu witam, powtarzam KIMŚ, arystokratą a nie plebsem, nawet nie zauważasz jak śmieszny jesteś w tych swoich wysrywach XD
  • Odpowiedz
@enron: Dzbany to akurat zaciekle bronią używania 'witam'. Tego o czym wspomniał sam the eagle uczy się nas już w dzieciństwie.


@Never_let_me_go: "witam" jest uniwersalne, bo "dzień dobry" czy "dobry wieczór" w mailu który nie wiadomo kiedy będzie odczytany to głupota.
  • Odpowiedz
@lubiepepsi2137:
Oj, sebixie, ciągle te arystokraty, wykładowcy, a tak trudno zrozumieć:

ja całe życie myślałem, że jak się kogoś wita to znaczy, że osoba witająca ma jakąś przewagę, pewniej się czuje w danym miejscu, sytuacji. Na przykład - wita się swoich gości, w swoim domu, wita się kogoś nowego w swojej firmie, w swoim zespole. Używanie witam tak po prostu bez żadnego kontekstu odbieram jako wywyzszanie się albo brak kultury
  • Odpowiedz