Wpis z mikrobloga

Byłem tak dzisiaj w Lidlu ( ͡ ͜ʖ ͡)
- nikt mnie nie opluł ani nie wyzywał, że sieję panikę
- maseczka to zwykły homemade i TAK WIEM wykopowe mądrale lepiej nie nosić wcale jeżeli nie mam modelu N95-H1N1-XD
- mimo wszystko założyłem, nie ma sensu udawać, że wszystko jest OK, bo nie jest i trzeba uważać, moim zdaniem lepiej, gdy wszystko dokoła przypomina, że trzeba uważać
- profesjonalnej maseczki nie mam i nie wiem, gdzie kupić
- było dużo zdziwionych spojrzeń, szczególnie gdy wyłaniałem się zza rogu półek i wpadałem na kogoś zamyślonego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- niespodziewany plus jest taki, że ludzie mnie omijali szerokim łukiem XD czyli w sumie #profit
- pewnie większość myślała, że ze mną jest coś nie tak XD
- udało mi się pohamować głupi nawyk dotykania brody, oczu, ust, brwi i innych części twarzy w zamyśleniu (cholera, nawet nie wiedziałem jak często to robię nieświadomie...) - drugi ważny #profit
- nikt poza mną nie miał maseczki, ale na mój widok dwie osoby, które miały przygotowane pod brodą jakieś kominy lub inne szaliczki naciągnęły je śmielej na twarz ( ͡° ͜ʖ ͡°) chyba wiele osób mimo wszystko wstydzi się stosować środki ochrony, trzeba to szybko zmieniać - czy rząd wprowadzi nakaz noszenia maseczek? Wątpię, nie są w stanie nas w nie zaopatrzyć
- sporo ludzi używa stale rękawiczek jednorazowych podczas obecności w sklepie
- ludzie trzymają dystans, są ostrożni

Także całą akcję oceniam na plus. Noście maseczki, muszą się one na stale wpisać w krajobraz, im szybciej tym lepiej. Taką jak moja zrobi każda mama/dziewczyna/żona/ciocia w domu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#koronawirus #zdrowie #truestory #przemyslenia
ecco - Byłem tak dzisiaj w Lidlu (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
- nikt mnie nie opluł ani nie wyzywał,...

źródło: comment_1585063228BBB4LRZrOgs3RpQDNH0l5P.jpg

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
@ecco: lepsze gacie po tacie, niż nic. Ja dzisiaj byłam w Biednorce, na ulicy nikt nie miał maski. Stare baby się patrzyły, ale nie komentowały. W sklepie mało osób z maskami, a jeśli już, to w moim przedziale wiekowym. Starzy bez niczego, była jedna parka przed czterdziestką z maską i lateksem na rękach. Kasjerzy i pracownicy bez żadnej ochrony.
  • Odpowiedz
@ecco: pytanie na poważnie, bo nie mam zielonego pojęcia:
maseczka zrobiona w domu z materiału typu ręcznik papierowy, szmatka z mikrofibry w jakiś sposób może zabezpieczyć przed zarażeniem?
W internecie można znaleźć filmiki jak ludzie robią maseczki właśnie z ręczników papierowych, a nawet biustonoszy ale czy to jest tylko w celach humorystycznych?
  • Odpowiedz
@ecco: Ja chętnie chodziłbym z maseczką, choćby tylko po to, żeby się śmiać z min ludzi. Chodziłem tak jeden dzień i polecam każdemu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ecco: No i elegancko, ja nie mam maseczki a musiałem dziś pierwszy raz wyjść z piwnicy od dwóch tygodni wiec zwinąłem szał zawiązałem cały ryj okulary ubrałem i poszedłem. Nie powiem kilka osób się popatrzyło ze zdumieniem ale kasjer miał bardziej minę w stylu „szanuje” a szanować się zdrowie powinno
  • Odpowiedz