Wpis z mikrobloga

Mając trochę czasu więc w końcu skleiłem fotograficzną dokumentację ze składania 42078 Mack Anthem o którym pisałem tutaj.
Skleiłem zdjęcia ze składania + zdjęcia złożonego + dodałem fotograficzny przegląd funkcji modelu.
Otwierać koniecznie w nowej karcie.

Podsumowanie modelu 42078 Mack Anthem.

Plusy:
+ samozaładowcza naczepa do kontenerów
+ aż 83 cm długości po złożeniu
+ posiada dość ciekawy model B (jeszcze nie budowałem)
+ praktycznie nie ma części dostępnych wyłącznie w tym zestawie (nie jestem fanem takich zestawów, gdzie później nie da się nic podmienić, tu jeśli nie zgubimy statuetki buldoga, to powinno być wszystko zastępowalne)
+ rewelacyjny stosunek ilości części (ponad 2500 elementów) do ceny
+ pełny mechanizm różnicowy, sterowanie skrętem kół z tyły kabiny, połączone oczywiście z kierownicą
+ silnik z pracującymi cylindrami :-)
+ dbałość Lego o detale (np. kabina, fotele, zegary, kominy, światła, progi, maska
+ przeguby w mechanizmie naczepy niwelujące naprężenia (przy operowaniu pokrętłami występują dość duże siły jak na Lego)
+ prezentuje się rewelacyjnie, nawet moja żona, która twierdzi, że jestem #!$%@? składając Lego po trzydziestce przyznała, że "kozacki ten zestaw" i "no nie powiem, robi wrażenie"
+ podpora przednia naczepy opuszczana pokrętłem
+ podpory boczne blokują się i stanowią realną podporę mogącą utrzymać duży ciężar
+ nawet kontener jest dobrze oddany, ma drzwi z mechanizmem ryglowania

Minusy:
- kolejność pracy cylindrów na pewno nie jest zgodna z prawdziwą ciężarówką
- po zbudowaniu nie widać w ogóle leżanki
- wykonanie grilla ciężarówki - są gołe "piny" klocków, a mogły być dostępne w Lego od zarania dziejów grille
- wolny mechanizm podnoszenia/opuszczania kontenera

Podsumowując TLDR: Polecam zestaw, miałem kupę frajdy przy składaniu. Dużo ruchomych elementów, dużo detali, pokaźne rozmiary.
Na pewno wart zakupu.

PS: W komentarzu bonus - gif z pracy mechanizmu naczepy :-)

#lego #legotechnic #legoboners #legochweda może mnie nie zjedzą jak przypnę też tag #fotografia
Pobierz chwed - Mając trochę czasu więc w końcu skleiłem fotograficzną dokumentację ze składa...
źródło: comment_1584904547ZSVQO47nbQEi7QTgR1ilx3.jpg
  • 7
@chwed kupiłem go na gwiazdkę (żeby zdążyć przed wycofaniem), wtedy mówiłem że będę składał jakoś w lutym albo marcu. Wszystko się zgadza tylko #!$%@? przez myśl nie przeszła mi jakaś kwarantanna ()
@liga: Jak złożysz macka to masz jeszcze śmieciarkę i wiele innych modeli alternatywnych :D polecam volvo i pług. Ja właśnie na dniach się przymierzam żeby na nowo macka złożyć