Wpis z mikrobloga

#koronawirus pozbawi możliwości pracy wiele osób. Duża część polaków nie ma poduszki finansowej i prawie żadnych oszczędności. W biedniejszych regionach niektórzy wręcz jadą na zasiłkach i bez pomocy może mieć problem z przetrwaniem bez pensji nawet miesiąca.

Ciekawi mnie jak sytuacja wygląda na wykopie. Na ile miesięcy bez drastycznej zmiany standardu życia pozwalałby posiadane w twoim gospodarstwie domowym oszczędności?

#gospodarka #ekonomia #pieniadze

MG78 - #koronawirus pozbawi możliwości pracy wiele osób. Duża część polaków nie ma po...

źródło: comment_15849055935Ojo9L8dxJLMuAKgXLzMw7.jpg

Pobierz

Ile miesięcy bez zmiany standardu życia jesteś w stanie przeżyć za posiadane oszczędności?

  • Mniej niż 1 miesiąc 10.4% (31)
  • 1-3 miesiące 20.2% (60)
  • 3-6 miesięcy 18.9% (56)
  • 6-12 miesięcy 14.5% (43)
  • Ponad rok 36.0% (107)

Oddanych głosów: 297

  • 24
  • Odpowiedz
@MG78: zakładając obecny poziom cen i opiekę zdrowotną za darmo (tzn. na takim poziomie jak ma pracująca osoba obecnie)?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@MG78: zaznaczyłbym rok, ale napisałeś, że bez zmiany standardu życia. W sytuacjach kryzysowych ten standard może się łatwo zmienić, np. przez inflację albo rekwirowanie kruszców przez państwo.
  • Odpowiedz
@MG78: spoko, moja sytuacja akurat nie wygląda zbyt kwieciście, zacząłem prace jakieś 2 tygodnie temu z myślą że zacznę powoli spłacać moje hazardowe długi, ale patrząc na to co się teraz dzieje #!$%@? wie czy za miesiąc będę miał jeszcze tę robotę, najwyżej o ile dociągnę do lata to będę #!$%@?ł jagody i grzyby z lasu jak nie to zdechnę wcześniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ja od dziecka nauczony wydawać mniej niż mam i takim sposobem w wieku 13 lat(2003) potrafiłem mieć odłożonego tysiaka czy dwa. Czy zarabiałem 2k czy 8 to priorytetem było odkładanie hajsu. #!$%@?ły mnie pytania ludzi co żyją od dziesiątego do dziesiątego "na co zbierasz". A to trzeba zbierać na coś? Ja odmawiając sobie pewnych przyjemności kupuję spokój ducha. System zdrowia i emerytalny to jakiś żart i bardzo niekomfortowo by mi było z
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dyhudyh: kapitan państwo i tak za twój hajs komuś ufunduje social. I to nie na biedne dzieci, a górnikowi do 88 wypłaty w roku się dołożysz. W tym kraju naprawdę ciężko oszczędzać żeby nie stracić bo a to zmiana przepisów podatkowych, a to inflacja, ehhh...
  • Odpowiedz
@MG78: ciut z innej beczki. Jak się zapatrujesz na sytuację wszelkich blogerów, influencerów i podróżników? Jak mocno ich dotknie koronawirus? Jak zawirowania na rynku turystycznym wpłyną na Ciebie i Twoją pracę? Jak dla kogoś kto kilka miesięcy spędza w podróży dotkliwa jest obecna sytuacja?
  • Odpowiedz
@bijotai: To zależy ile to wszystko potrwa, jak spustoszy poszczególne gospodarki, itp. Na pewno przychody z bookingu (afiliacja) czy adsense wszystkim już teraz spadają praktycznie do zera (teraz nikomu raczej nie w głowie podróże). Raczej nie ma co nastawiać się na wystąpienia na festiwalach podróżniczych, itp. Współprace z regionami na ten rok w tym momencie wypadły albo wypadną prawie wszystkim

Ja mam stosunkowo niskie koszty stałe, a jak się postaramy mogą być jeszcze niższe. Sytuacja może być trudniejsza dla tych, którzy ogólnie dość dużo wydają + mają wysokie koszty stałe.

Podczas pandemii zamierzamy doskonalić cały czas swoje umiejętności foto/video, lepiej poznawać posiadany sprzęt, itp. Jak rynek się zmieni na tyle, że to co teraz robimy w przyszłości nie będzie możliwe to najwyżej będziemy robić wesela, pójdziemy w grafikę czy jakieś inne formy
  • Odpowiedz
@MG78: zakładając że nie chorowałbym to spokojnie ze trzy lata, chociaż pewnie w praktyce to po półtora roku przymusowego bycia bezrobotnym zwariowalbym i zrobiłbym sobie krzywdę.
  • Odpowiedz
@bijotai: Nigdy nie zakładałem też, że to co robię będę robił zawsze bo wiem, że otaczający nas świat bywa zmienny, a na te zmiany nie zawsze mamy wpływ. Myślę, że pokolenie obecnych 20, 30 latków szybko zaadaptuje się do nowej rzeczywistości jeśli taka nastanie i nie będziemy mieć powtórki z transformacji i lat 90. jeśli chodzi o trwale bezrobotnych
  • Odpowiedz
@MG78: a cała rzesza dość niszowych blogerów żyjących od wyjazdu do wyjazdu oraz praktycznie nie posiadająca jakichkolwiek oszczędności? Hotele zamknięte, festivali brak, organizacje turystyczne zawieszają współpracę. Co dalej z blogosferą podróżniczą?
Jak psychicznie znosisz osadzenie w jednym miejscu?
  • Odpowiedz
@bijotai: Będą musieli się dostosować do nowych warunków, tak jak tysiące lub miliony osób z innych branż.

A co do blogosfery podróżniczej to na pewno te wydarzenia ją bardzo zmienią. To jak będzie ona wyglądać będzie zależało od długości oraz siły obecnego kryzysu. Myślę, że najbardziej dotkliwe będzie to nawet nie tyle dla samych blogerów, co dla instagramerów, osób które opierają swoją działalność jedynie na zdjęciach.
  • Odpowiedz