Wpis z mikrobloga

@kookiez: Jak wspominałem pizza robiona w zwykłym piekarniku na maks temp 250 st, grzanie z dołu i góry plus termoobieg, 30 min wcześniej piekarnik był włączony do nagrzania z blaszką do pizzy w środku, taką zwykłą - dokładnie ta.
Blaszka do pizzy leżała na blasze do piekarnika która też cały czas była w środku - o taka i była odwrócona do góry nogami (wypukłością do góry). Blaszki były umiejscowione maksymalnie
  • Odpowiedz
@Daurit: tak foremnej jeszcze nie umiem robić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mały protip bo może nie wiecie - jak chcecie mieć fajne, rumiane i przyczepione brzegi to trzeba je posmarować oliwą przed włożeniem do piekarnika
  • Odpowiedz
@LeopoldStuff: ej jest jakiś tinder dla takich co umieją pitcę albo ciasta robić? bo już przesadzacie na tym wykopie z tymi pitcami i chlebami, i w ogóle, nie macie litości człowiek tutej w izolacji siedzi, godzina 11 i kurrrrr w brzuchu burczy :(
  • Odpowiedz
@mistejk: Na własną odpowiedzialność: Klub miłośników pizzy na FB i tam masz pdf z przepisem dla początkujących + filmik instruktażowy z YT.
Ostrzegam jednak, na własną odpowiedzialność!
  • Odpowiedz
@mistejk: Bo to jest grupa niczym forum od latarek.

Chcesz sobie raz na kilka tygodni zrobić pizze? Zapomnij. Bez sprzętu nie da rady. Dowiedziałem się, że przez kilka lat co jakiś czas na kamieniu robiłem placek z pomidorami i mozzarellą a nie pizze!

Akurat za kilka tygodni urządzam kuchnie i zamiast tradycyjnego piekarnika wjedzie jakiś do pizzy, żeby mieć te 350 stopni na kamieniu xD
  • Odpowiedz