Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#!$%@? #!$%@? to kolejny raz ugotowałem rosół i kolejny raz jest bez żadnego smaku do #!$%@? już mi się chce rzygać na myśl że będę musiał jeść to gówno przez 3 kolejne dni.
Już serio by chyba lepiej smakowało jakbym po prostu rozpuścił w wodzie 5 kostek rosolowych i to jadł
Nk co robię źle
#gotujzwykopem
  • 22
@bogdan-chwast-REBIRTH: bardzo wazne jest zeby woda nie zaczela sie szybko gotowac. jesli zagotujesz ja szybko to wtedy bialko w miesie sie zetnie i caly smak zostanie w miesie zamiast uwolnic sie do zupy. tak wiec bardzo maly ogien i pilnuj zeby nie zaczela bulgotac mocno, jak sie zagotuje to zmniejsz tak zeby leciutko pyrkala, ja tez przez to skopalam dwa pierwsze rosoly, ale potem wychodzily super plus raz zostawilam go na
@bogdan-chwast-REBIRTH: nie wiem co robisz źle ale możliwe ze za mało soli, sól daje zajebisty smak w rosole. Ale od początku, wlewamy wodę do gara, wrzucamy mięso i włączamy palnik, wyciągamy ‚szumowiny’ czyli to co się zbiera na powierzchni wody, potem przyorawy pt liść laurowy, ziele ang, pieprz i chyba tyle, potem warzywa, wszystko zależy od tego ile chcesz gotować rosół i jakie chcesz uzyskać mięso, jedno się góruje szybciej drugie