Wpis z mikrobloga

#dailyzupka
18/30 - challenge

Dzień osiemnasty. Dostałem dziś z zaskoczenia zupkę w prezencie, i chyba zgodzicie się ze mną, że nietaktem było by nie zrecenzować dziś tego prezentu. Tak więc zapraszam na recenzję zupki, która w innym przypadku nigdy by się tutaj nie znalazła - Vifon Krabowa!

Smak: Krabowy
Producent: Vifon
Produkcja: Made in Vietnam
Gramatura: 70g
Zawartość: Kluski, skromna saszetka proszku (baza), porcja oleju
Cena: 1.19zł
Dostępność: np. Lidl, Topaz, Tesco
Skład:


Recenzja:
Słyszałem, że podobno zupki można podzielić na rybne i rosołowe. Nie wiem ile w tym prawdy, ale idąc tym tropem można powiedzieć, że Vifon Krabowy to zupełny rybny odpowiednik wczorajszego rosołowego Vifona Złotego. Naprawdę, tylko tyle i aż tyle. Zupka podobnie jak wczorajsza jest mega light, zupełnie delikatny smak i tak samo jak wczoraj nie potrafię jasno stwierdzić czym to tak naprawdę smakuje. Jakbym miał porównywać to chyba najbliżej jej do różowej Krewetkowej Tom Yum, choć jest to jednak co innego. Zupka jest lekko słonawa i ździebko ostra, a każda łyżka ma słodkawy finish. Makaronik tutaj to zupełna poezja, niby po prostu Vifon, ale jednak jeszcze lepszy niż zawsze. Generalnie to całość ze sobą mega współgra, można by rzec: kompozycja idealna. Same pozytywne nuty, naprawdę przyjemnie mi się to jadło. Na minus to o czym mówiłem wczoraj, zupka jest tłusta, i w pewnym momencie jedzenia zaczyna to już irytować. Z warzywek - trochę pora.

Plusy:
+ Makaronik 'O sole mio, niebo w gębie
+ bardzo przyjemne
+ wszystko współgra

Minusy:
- tłusta
- trochę taka nie podobna do niczego

Podsumowanie:
Zupka w zasadzie podobna do Kurczaka Złotego, jednakże kupiła mnie dużo bardziej, fajna propozycja kiedy chcemy poświęcić się głównie świetnym kluskom od Vifona, bo delikatny smak reszty nie próbuje skupiać na sobie uwagi.
Ocena końcowa: 8/10

Tag do obserwowania/czarnolistowania: #dailyzupka
Mergan27 - #dailyzupka 
18/30 - challenge

Dzień osiemnasty. Dostałem dziś z zasko...

źródło: comment_1584818737yXfUJpgqrXJf9x5I6LbnpU.jpg

Pobierz
  • 31