Wpis z mikrobloga

Mirki, zwracam się do was z pytańskiem, ale najpierw opis całej sytuacji, do której chcę się odnieść.
Otóż chciałem ostatnio pyknąć achiva New World Order. Wybrałem sobie Niemców, reszta państw na historical AI. Wszystko git - Polska, Francja, Beneluks zajęte w 1939, potem hyc wojna podwodna, no i inwazja na WB. Wojna wygrana w 1940. Czas na ZSRR - no i taki #!$%@? bo Japonia mi wypowiada wojnę xD bo zająłem prowincje brytyjskie na Pacyfiku.
No i tu pytanie - jak uniknąć tego ataku? Jak nie mnie atakują, to Włochów, którzy sobie zabrali te prowincje. Da się jakoś wyzwolić tę Indonezję żeby uniknąć Japońców? Pls help bo nie wyczymiem z tym Paradyżem
#hoi4 #paradox
  • 2
@vec_ms:
@Gosiorekkosiorek: kolega przedstawił pierwszą opcję.

Druga opcja to sposób na Taureora: podbijasz francję do początku 1937, do końca 1938 walisz Aliantów na łeb (w międzyczasie korzystasz z "boosta" na 15 dni uzasadniania i jedną armię przeznaczasz na conquer całej europy środkowo-wschodniej BEZ Polski bo na tą trzeba dwie armie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jak już do końca 1938 anihilujesz aliantów to zostaje komintern, oś i