Wpis z mikrobloga

Mirki jest tu jakaś grupa ludzi znających się na #quad ? Chciałbym kupić coś do bardzo rekreacyjnej jazdy po szutrach łąkach i lasach często z dzieckiem. Ktoś coś podpowie? Prawko A również posiadam z kilku sezonowym doświadczeniem na motocyklach
#motoryzacja #motocykle #atv
  • 18
@bladyatl: Ok 20-30k uzywka nie musi być stary a dobry może być względnie nowszy rocznik plastikowy ale względnie mało psujący się. Przewiduje max 1000 km sezon na więcej brak czasu w większości 70% po terenach nie asfaltowych. Miłym akcentem była by duża moc. Nie miałem styczności z quadami ale 4x4 chyba warto mieć?
@gromusek: Wiec za ten budżet i potrzeby jakie masz i prostotę obsługi i serwisu polecam yamaha grizzly 660.( lub ewentualnie yamaha grizzly 700). Bardzo popularny model i wszystko przy nim zrobisz sam. A jak czegoś nie będziesz wiedział to na youtubie znajdziesz wszystko.
Mirki jest tu jakaś grupa ludzi znających się na #quad ? Chciałbym kupić coś do bardzo rekreacyjnej jazdy po szutrach łąkach i lasach często z dzieckiem. Ktoś coś podpowie? Prawko A również posiadam z kilku sezonowym doświadczeniem na motocyklach


@gromusek: Po wielokrotnych rozmowach z mechanikami Quadów i sprzedawcami części jedno mogę powiedzieć. Zazwyczaj remont generalny przeprawówki następuje po 16 tys km. Często ze względu wpadanie do zimnych strumieni i kopanie się
@gromusek jak chcesz bardziej terenowo-przeprawowo to Grizzly jest jak Passat :p

Jak chcesz bardziej szutr, lekki teren i generalnie bardziej fun niż przeprawę, to rzuć okiem na Hondy TRX400EX

Ewentualnie rzuć jeszcze okiem na Yamahę Kodiak i Kawasaki Bruteforce.

Na pewno nie pchaj się w nic pokroju Can-Am, Polaris, BRP, etc. Bo w przypadku używek serwis jest czasami drogi i upierdliwy.

Cf Moto jest ok, jest tanie i wystarczy, niemniej dość często
@TheRans: Dziś właśnie miałem okazję krótka chwilą pojeździć cf moto 800 mojego sąsiada. Duży wygodny dzieciaki wchodzą mocy ma sporo sąsiad nie narzeka ale przebiegi robi turystyczne takie jak i za zamierzam. Porównam te chińczyki do bardziej markowych produktów
@gromusek całkiem niedawno miałem dokładnie tego cfmoto na warsztacie, w którym ot tak pękły regulacje zaworów i zmieliło je w silniku. Poza tym ot tak wysypał się dyferencjał i pompa paliwa. I pękł talerz CVT. Ale może to jednostkowy przypadek, niemniej nijak nie był katowany. Dunno, ja się trochę zraziłem.