Wpis z mikrobloga

@dupaztrupa: dzisiaj też będzie stream? Jeśli tak to chętnie bym obejrzał temat o synchronizacji wątków. A jak chcesz ciekawego tematu to może jakaś wtyczka do intellij idea?
@kto3: Niestety dzisiaj nie będzie streama. Zamiast się przygotowywać to zająłem się lutowaniem makerbuino.

Z racji, że totalnie nie umiem robić gier to chciałem cokolwiek liznąć tematu, uruchomić jakiś tutorial i na żywo ogarniać ten temat.

Ale ogólnie mam pomysł na serię streamów - relacyjna baza danych. Ale taka prawdziwa. W necie niby są tutoriale, ale "o, użyjmy hashmapy i mamy kopie redisa", albo jeden dobry nawet https://cstack.github.io/db_tutorial/ , ale nie
@dupaztrupa: rozumiem. Też czasem najdzie mnie ochota na zrobienie jakiś prototypów na arduino. Mam w planach zrobić swoją warzelnię piwa zautomatyzowaną(od A do Z, więc nawet chciałbym włączyć w to spawanie nierdzewki).

Relacyjna baza danych to świetny pomysł, myślę że zabawy z tym byłoby na długie godziny, więc można rozbić na serię streamów. Ale oglądałbym jak szalony! Dodatkowo właśnie można by było wpleść w to wielowątkowość, czyli obsługa wielu połączeń, transakcji