Wpis z mikrobloga

#koronawirus #francja #heheszki
XDDDD
we Francji stabilnie. Podczas poprzednich epidemii grypy Francja stworzyła całe magazyny z zapasami maseczek chirurgicznych, rekwiczek i innych środków ochrony osobistej. Administracja Francois Hollande kazała zlikwidować, bo po co to potrzebne komu. Spalono 1,5 MILIARDA sztuk sprzętu xDD


Ludzie oburzeni, jak do tego doszło


Inba na całego

~ Polsat News
  • 21
może ktoś jeszcze oglądał ten program? To był jakiś koleś chyba z Francji do którego dzwonili ze studia. Program dopiero co się skończył


@mistrz_tekkena: A, czyli bierzesz za pewniaka jakiegoś anonima który nawet nie był na wizji tylko dzwonił i mówił co słyszał. Ja słyszałem, że Macierewicz i Duda już w bunkrze w Rumunii ale do telewizji jeszcze nie dzwonię
Spalono 1,5 MILIARDA sztuk sprzętu xDD


@mistrz_tekkena: nie zeby cos, ale chociazby maseczki maja date przedawnienia sie i to nie jest jakas super dlugi okres na jej wykorzystanie. Francois Hollande rzadzil do 2017 roku, wiec wszystkie maski z pewnoscia juz by sie przedawnily.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zhukov: ale rekawiczki i 'inne srodki ochrony osobistej' raczej nie

Zresztą przeterminowana maseczka lepiej zadziała niż żadna maseczka.

Btw serio pytanie: w jaki sposób zapakowana w pudelku maseczka sie przeterminowuje?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gorion103: Prawda, rękawiczki i innej środki nie posiadają, ale wspomniałem jedynie o maseczkach ponieważ jest to części (zapewne zdecydowana mając w pamięci ile wymienia się sprzętu obecnie w wiadomościach) wszystkich sztuk sprzętu. Również OP wspomniał na temat kupowanych przez Czechy maseczek, więc myślałem że warto trochę skorygować to co zostało napisane przez innych.

Tak jak OP napisał, maseczka przestaje mieć swoje właściwości. Trochę tak jak prezerwatyw posiada termin przydatności, tak też
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mistrz_tekkena: ale to w Polsce łamana jest konstytucja, nie rozumiem o co ci chodzi gościu xD
A tak na serio - pogratulować, pomysłodawcy takiego czynu powinni być wydupceni z polityki na taczkach i nie móc już do niej nigdy wrócić xD
pewnie czas przydatności minął i poszło do spalenia razem z odpadami medycznymi


@pyzdek: jakby zapakowali je próżniowo, to mogłyby leżeć i leżeć, w końcu maseczki jeść nie muszą, ani ty ich jadł nie będziesz, że mogą się zepsuć po paru latach.