Wpis z mikrobloga

Zakażenia koronawirusem w powiatach województwa lubelskiego.
Dane nieoficjalne i zebrane przeze mnie z lokalnych serwisów informacyjnych i doniesień z lokalnych sanepidów. Wliczyłem również jeszcze niepotwierdzone (ale bardzo wiarygodne) przez ministerstwo zakażenia.

Ciężko znaleźć w gazetach rozróżnienie powiatu lubelskiego od Lublina, czasami piszą "mieszkaniec Lublina" mimo że chory mieszkał w jednej z okolicznych wiosek. Przypisałem Lublinowi 0, bo najwiarygodniejsze źródło podające powiaty twierdzi, że co najmniej do wczoraj nie było chorych pochodzących z Lublina - https://lublin.tvp.pl/47190496/nowe-potwierdzone-przypadki-koronawirusa-w-regionie
a 3 nowe zachorowania nie były z Lublina. Z drugiej strony, gdy ministerstwo udostępniało mapę z powiatami to był tam zaznaczony Lublin, ale był już przypadek złego oznaczania przez nich powiatów (np. Rawa Mazowiecka) i wierzę że tutaj też olali sprawę i po prostu przypisywali chorych do Lublina zamiast do powiatu lubelskiego.
#koronawirus #lubelskie #bilgoraj #zamosc #tomaszowlubelski #hrubieszow #krasnystaw #chelm #krasnik #lublin #leczna #opolelubelskie #pulawy #lubartow #wlodawa #parczew #ryki #lukow #radzynpodlaski #bialapodlaska
z.....e - Zakażenia koronawirusem w powiatach województwa lubelskiego.
Dane nieoficj...

źródło: comment_1584735965mKvvtqPfUdaWA9gBqBV34g.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz