Wpis z mikrobloga

#hiszpania - 70% pensji przez 4 miesiące z klauzulą, że nie może nikt CIę zatrudnić bo jesteś tak jakby zarezerwowany dla firmy.
#uk - 80% pensji dla niepracujących do max 2500 funtów
#polska - POŻYCZKA 5000zł dla firm pod warunkiem że wypełnisz formularz z danymi za ostatnie 3 lata plus kontrola z fiskusa
#koronawirus #biznes #firma
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GienekZFabrykiOkienek Pracowałem przez większość czasu na umowę o pracę i płace takie same składki jak ludzie na umowie o pracę.

Oświeć mnie czemu mam być karany za błędy pracodawcy? Bo to on decyduje o tym jakie umowy daje pracownikom.

Plus podziękuję za radę "trzeba było iść do innej pracy", rynek pracy to nie bazar.
  • Odpowiedz
@GajuPrzegryw: Płacisz mniejsze, powinieneś być na tym kilka k rocznie do przodu.

Oświeć mnie czemu mam być karany za błędy pracodawcy? Bo to on decyduje o tym jakie umowy daje pracownikom.

Zmusił cię do podpisania? Batogiem do pracy goni? xD

rynek pracy to nie bazar

Sorry, nie wiedziałem, że robotę się losuje ze słoika i co się trafi to masz ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek Jeśli oczekujesz konkretnych obowiązków i pracy na konkretnym obszarze a nie dojazdu po kilkanaście/kilkadziesiąt kilometrów i jesteś osobą dorosłą z zobowiązaniami to tak.

Rynek pracy czasem jest słoikiem z paroma miejscami pracy.

Moje składki są rocznie niższe o ok 600zł. Bo płacę dodatkowo niektóre we własnym zakresie.
  • Odpowiedz
@Marek1991: przecież nic takiego nie napisałem.
socjal jest zły z zasady, ale w tym momencie to już ociera się o sprawy państwowe i jest francja vs polska a nie claude vs janusz.
jak konkurować z nimi gdzie rząd francji dotuje swoich w dobie kryzyu żeby potem mieć hajs z podatków a u nas wyrywane są jaja złotej kurze xD
niemcy też swoich gigantów wspierają a w polsce niemiecki kaufland dostaje
  • Odpowiedz