Wpis z mikrobloga

Giełda w ogniu - piątek 20.03

Macie zyski na wejściu long w Orleny czy inne CDProjekty? Mocno sugerowałbym ich realizację przed zamknięciem rynku dzisiaj.

Mój scenariusz na najbliższe 10 dni:
1. do 5 dni od dzisiaj USA blokują sprzedaż krótką u siebie, odpala panika i wyprzedaż przyspiesza
2. władze panikują i w ciągu 48h od poprzedniej decyzji zamykają giełdę na tydzień
3. kursy walut dostają świra. W takim stopniu, że potencjalnie FOREX może zostać tymczasowo zamknięty
4. przestają działać przelewy międzynarodowe
5. giełdy, które nie zdążyły się zamknąć notują straty po 10+% Władze krajów panikują i wyłączają swoje giełdy
6. #armageddon

Ja ustawiłem właśnie porcję shortów na US100, US500, SUI20, DAX. Dodatkowo long na USD/PLN i CHF/PLN

#gielda #gieldawogniu
  • 19
@wciesiel: ja myślę, ze wszystko zacznie lecieć, jak zaczną spływać wszystkie dane globalnie z gospodarki za marzec, do tego czasu jeszcze może byc eldorado, dzisiaj jeszcze nie sprzedaje, ale myślę w przyszłym tygodniu sie wyczyszczę z akcji
Zostawiłem część hajsu w który mam #!$%@?, a reszte sprzedałem i czekam na spadek w przyszłym tygodniu / za 2 tygodnie. Bo nie wierzę, że nie będzie, chyba, że zaraz zniosą kwarantanny wszędzie
@mateusz-bogacki: Zostawanie na weekend ze spekulacyjną pozycją długą na akcje w sytuacji epidemii, która podwaja ilość przypadków / zgonów co 2-3 dni to jest samobójstwo. Od miesiąca wszystkie poniedziałki były krwawe po weekendzie.
@wciesiel: jaki masz sl i tp na usdpln? to samo zrobiłem rano.


@zouzosi: nie mam. To nie spekulacja. Nie wierzę, żeby USDPLN spadło poniżej 4.0 w przeciągu następnych 3 miesięcy. To nie zagranie na swinga, to zagranie long waluta na miesiąc do przodu. Zamykam zaraz po tym, jak zamkną giełdę w UK i/lub w USA i wyp...li dolara do 5.2 albo lepiej
@Koryntiusz: Pożyjem, uwidim.

Giełda w USA zwali się z hukiem i nic co banki centralne próbują zrobić nie ma znaczenia w perspektywie miesiąca od teraz. Opcje jakie mają to dwie:

1. pozwolić rynkowi działać i zwalić się wszystkiemu za tydzień samodzielnie i we W MIARĘ kontrolowany sposób (druga taka noga jak poprzednie 3 tygodnie).

2. zamknąć rynek wiedząc, że skutki finansowe mogą być nawet gorsze ale zdecydują, że nie chcą mieć
@wciesiel: A, ważna rzecz, gdyby kogoś powaliło kopiować zagrania obcego gościa z wykopu :-) Long złoto NIE NA KONTRAKTACH - via ETF na fizyczne i kopalnie złota (Wheaton, Newmont, Barrick, IAUP)