Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
Czy studia zaoczne są gorzej traktowane przez pracodawców? Myślę tu głównie o #informatyka . Jak tylko wspomnę o tym żeby może przepisać się na studia zdalne to #rozowypasek krzyczy że zaoczne studia to gorszy papier. Pierwszy raz spotkałem się z taką opinią. Napiszcie co o tym myślicie.
#pytanie
  • 49
  • Odpowiedz
@mareq022: ile ma lat Twoja dziewczyna. Bzdura jakich mało. Nie ma znaczenia czy dzienne czy zaoczne. Liczą sie umiejętności. U mnie przyjmowali deweloperów po socjologi bo rozwalali studentów informatyki. Nie przejmuj się żadnym gadaniem innym. Sam jestem po zaocznych i prowadzę rekrutację. To przeważnie ludzie z dziennych odstają i wydaje im się, że potrafią nie wiadomo co a wychodzą blado w rzeczywistości.
  • Odpowiedz
@mareq022: Studiowałem i tak i tak na pwr i ci powiem, że jedyna różnica to faktycznie na zaocznych było realizowane powiedzmy 75% materiału z dziennych. Co nie zmienia tego, że prowadzący byli takimi samymi #!$%@? i tu i tu, więc ciężko to nazwać płaceniem za papier
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Jeśli nie ma różnicy w papierze to nie wiem co ja robię na dziennych. @Kormas Studiów nie rzucę bo rodzina, po za tym chce mieć papier. Tak bardzo na nauce mi nie zależy na studiach, bo wiem że to doświadczenie w pracy jest ważniejsze (studia uczą myślenia i myślę że na zaocznych nie będzie dużo gorzej). Po za tym jakieś doświadczenie już mam i chciałbym znaleźć pracę :/
  • Odpowiedz
@mareq022: nie wiem czy w ogóle studia są traktowane przez pracodawców w IT, bo mi nikt nigdy w papierki nie zaglądał, chyba że HR (bo wykształcenie się liczy do urlopu).
  • Odpowiedz
@Kormas:

W ogóle nie idź na studia i poświęć ten czas na naukę rzeczy przydatnych w późniejszym zawodzie oraz na praktykę. Na co ci ten papierek?


Spoko, w domu sobie porobię doświadczenia z sodą i octem, laborki #!$%@?, na pewno chętnie mnie przyjmą do pracy np. w sanepidzie xDD

Albo na własną rękę pouczę się anatomii i fizjologii, rozczłonkuje jakiegoś robaka, będę pożądanym i wykwalifikowanym chirurgiem xD
  • Odpowiedz
Czy studia zaoczne są gorzej traktowane przez pracodawców?


@mareq022: w IT studia #!$%@? znaczą, jakiekolwiek. Mam inżyniera dziennie i magistra zaocznie. Nikt nigdy na rekrutacji mnie nie spytał o studia. Nikt nigdy nie dociekał czy zaocznie czy nie. To nie jest branża, gdzie patrzą na papier.
  • Odpowiedz
@mareq022: ostatnio rekrutowałem gościa bez studiów i poradził sobie znacznie lepiej od ludzi po informatyce na UJ, politechnice itp. W IT papier mało kogo interesuje, niektóre korpo mają jakieś gówniane zasady, że żeby być managerem trzeba mieć magistra ale praca w korpo to i tak #!$%@? więc żadna strata.
  • Odpowiedz
Generalnie tak jak poprzednicy mówili najwazniejsza jest wiedza. Ja osobiście doopytuje czy kandydat studiował dziennie czy zaocznie głównie gdy kandydat jest w miarę świeżo po studiach. Ludzie po studiach dziennych z reguły mają lepiej opanowane teoretyczne podstawy. I tak u nas powszechnej się uważa wśród osób rekrutujących.
  • Odpowiedz