Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
Czy studia zaoczne są gorzej traktowane przez pracodawców? Myślę tu głównie o #informatyka . Jak tylko wspomnę o tym żeby może przepisać się na studia zdalne to #rozowypasek krzyczy że zaoczne studia to gorszy papier. Pierwszy raz spotkałem się z taką opinią. Napiszcie co o tym myślicie.
#pytanie
  • 49
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@mareq022: generalnie w weekendy nie nadrobisz tego co na dziennych jest caly tydzien, no i przynajmniej u mnie utarlo sie prxekonanie ze zaoczne to placenie sobie za papier
  • Odpowiedz
  • 10
@mareq022
@nadrat24
Tak jak ktoś wyżej napisal - masz umieć. Studiowałem zaocznie i na uczelni mówili, że mamy przewagę nad dziennymi. Spora część dziennych to ludzie na przedłużeniu dzieciństwa, którzy po studiach nie potrafili się odnaleźć.
Są uczelnie gdzie zaoczne to "kupowanie papieru" ale myślę że nie wszędzie
  • Odpowiedz
@mareq022: papier niczym się nie różni i nie da się po papierze rozpoznać czy kończyłeś zaocznie. Wg mnie regularne doświadczenie zawodowe daje duza przewagę względem osób, które przez czas studiów dziennych skończyły kilka tyg. gowno praktyki. Pracodawcy chyba najbardziej cenią doświadczenie zawodowe w renomowanych firmach i laurki od poprzednich pracodawców.

Ja studiowałem dziennie i bardzo żałuję, chociaż inna branżą.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nadrat24: Infa na PW jest prowadzona całkowicie zdalnie, więc nie działa na zasadzie zjazdów weekendowych. Nie wiem jak tam jest ale myślę że można podobnego materiału się nauczyć. Po za tym nie jestem na studiach żeby się uczyć, bo nic przydatnego tu nie uczą xd
  • Odpowiedz
@mareq022: To zależy na którym roku jesteś. Jeżeli na 1-2 to bym mógł przejść na zdalne, ale na trzecim się nie opłaca. Nawet jeśli #!$%@? Ci dają i nikt na to nie patrzy to i tak jest różnica między tymi formami nauczania. Ja ze studiów dziennich informatycznych wyciągnąłem mind-set. Jak dojść do problemu, jak zrobić coś inaczej itp.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mareq022: duzo zalezy od Ciebie. Ja po sobie wiem ze jakbym mial uczyc sie przez komputer to by nie mialo rscji bytu :) studia studiami, alr to od Ciebie zalezy co z nich wyniesiesz
  • Odpowiedz
@mareq022: Ja studiuję infę na zaocznych.
Generalnie jeżeli będziesz w tym samym czasie pracować w branży to tylko na tym zyskasz. Studia dzienne są spoko, jak lubisz mieć sporo czasu, na zaocznych chcąc pracować (+ się rozwijać), dodatkowo ciągnąć uczelnie przygotuj się na to, że czasu na rozrywkę będzie mniej.
Ale pensja (i wyprzedzenie rówieśników o czas na studiach) powinna Ci to zrekompensować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mareq022: Nie są gorzej traktowane. Obecne tendencje na rynku są takie, że jeśli nie idziesz do budżetówki, to studia nie są ci potrzebne, liczy się skill. My mieliśmy w pracy kolesia po szkole muzycznej, bez studiów. Był dobry w tym co robił (i nie chodzi mi o granie), to pracował, teraz robi gdzie indziej. Mój bezpośredni przełożony jest po zawodówce elektrycznej i robi jako admin w IT.
  • Odpowiedz