Wpis z mikrobloga

#zieloneblachy

Od 1 stycznia tego roku wszystkie samochody elektryczne i wodorowe dostają zielone tablice rejestracyjne. Hybrydy nie są objęte tą regulacją. Wprowadzono je, by ekologiczne auta były lepiej widoczne na drodze, bo pewnie w miastach taryfiarze się pluli, że jakaś Kia Soul im jedzie po buspasie i spowalnia ruch.

Oczekuję, że dla samochodów z silnikami benzynowymi i diesla również zostaną wprowadzone inne kolorki tablic, bo czemu nie.

Widoczny na zdjęciu Citroen C0, to Mitsubishi i-MiEV ze znaczkiem Citroena. Na jednym ładowaniu przejedzie 130 km. Nudy

#rzetelnafura -> ekologiczne autka
#samochody #motoryzacja #carspotting #ekologia #citroen #zieloneblachy
DerMirker - #zieloneblachy

Od 1 stycznia tego roku wszystkie samochody elektryczne...

źródło: comment_1584690723kRlaWdPerp4rcB9rXOEdxA.jpg

Pobierz
  • 20
Taka japońska cytryna to nudy straszne, ale np. Tesla S P90D i wszystkie odmiany wzwyż to rakiety i dają nawet całkiem niezły fun jak na brak doznań dźwiękowych.

Pamiętam jak pierwszy raz kolega przewiózł mnie P90D, byłem świeżo po obiedzie. Po trzecim ruszeniu z butem w podłodze obiad miałem w przełyku i byłem bliski udekorowania mu całego wnętrza pomidorową z grzaneczkami ( ͡° ͜ʖ ͡°) . Kilka miesięcy
@DerMirker: Inne tablice zostały wprowadzone żeby ułatwić służbom odróżnianie elektryków od spalinówek. Elektryki mogą np. parkować za darmo albo poruszać się buspasem. Dzięki zielonym blachom strażnik miejski od razu wie, czy ten golf parkuje na legalu, czy nie.