Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy na amoledach też macie takie dziwne kolory po przesuwaniu elementów szarych na czarnym tle? Dobrze to widać np. na Spotify albo na stronach. Jakby kolor szary ciągnął za sobą znikający kolor fioletowy, oczywiście nie nagram i nie pokażę bo to raczej problem hardware'owy. Wcześniej myślałem, że to wada fabryczna S7, ale teraz widzę to na iPhone X i na moim S10

#telefony #technologia #android #kiciochpyta #apple #samsung
  • 13
@iErdo: Kazdy AMOLED kazdego producenta tak ma, ale nie wszedzie jest to widoczne. Na filmach czy klipach / przy normalnym uzywaniu jest to wlasciwie niedostrzegalne, ten efekt bedzie widoczny jesli masz jakies elementy na czarnym tle i szybko je scrollujesz. Dzieje sie tak dlatego bo czarna czesc ekranu jest "wyłączona / nie aktywna", gdy zaczniesz szybko scrollowac ekran sie musi w tym momencie aktywowac co trwa pare milisekund i objawia sie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@k3lt: dziękuję Pan Mirek za fachowe wyjasnienie ( ʖ̯)

Mi to osobiście nie przeszkadza, ale zawsze mnie to zastanawiało
@kamil-wasniewski: Nie masz zielonego pojecia o czym piszesz, masz tu prosto z forum OnePlusa:
https://forums.oneplus.com/threads/purple-display-smear-when-scrolling-on-blacks.458866/
I wyjasnienie:

its not a problem. let me explain. when amoled displays perfect black, the pixel are off, you know this. but the notification shade isnt perfect black. so when the perfect black of the settings menu is met with the grey of the notification shade, there is a slight delay between turning an off pixel