Wpis z mikrobloga

#koronawirus #gospodarka #kryzys2020 #zus

Jezu jak mnie napina czytanie opinii 12 latków tu na wykopie i wyzywanie przedsiębiorców od #januszybiznesu którzy 'dokłądają do biznesu'. Jeżeli tak łatwo w polsce prowadzi się biznes to czemu wasi rodzice, wy pracujecie na etatach? Czemu sami nie założycie firm i nie pokażecie jak to można robić 'z klasą', dawać zarobić każdemu 10k na rękę, budować biurowce, maszyny, etc. Pisaliby o was książki!

Jak ja to widzę, osoba, która od 15 lat prowadzi działalność, zatrudniam 40 osób, mam zakład produkcyjny oraz usługi.

1. Odroczenie ZUS - nic to kompletnie nie da. TO nie jest 'chwilowa' niewydolność, a prawie roczny korek w dochodzie przedsiębiorstwa. Na przykładzie mojego zakładu produkcyjnego, mogę utrzymać pracowników około 2-3 miesięcy. Po tym czasie dostanę czkawki. Ale nie to jest najwięszy problem.
2. Największym problemem będzie wystartowanie 'po kryzysie', jak już państwo zdoi ze mnie ZUS, a niepracujący pracownicy dostaną wypłaty, ja zostanę z minimalnym lub zerowym kapitałem. Za co kupię nowy towar i półprodukty do produkcji? Kredyt kurła? Po 15 latach działalności aby uruchomić produkcję? Ale nie to jest największy problem.
3. Po 'kryzysie' w takiej sytuacji jak ja, będą wszyscy moi dostawcy. Już teraz dzwonię i próbuję zamawiać materiały i dodatki i słyszę, że wszystko utknęło a to przez transport, a to przez brak surowców, etc. Ale nie to jest największy problem.
4. Po 'kryzysie' nie mam zupełnie pewności, że ktokolwiek złoży w mojej firmie jakiekolwiek zamówienie, a jeśli to pewnie będą pojedyńcze sztuki. Zanim się to rozkręci (o ile się rozkręci bo ludzie będą myśleli o sobie i swoich długach) miną kolejne miesiące - czyli znowy wypłaty, ZUS, podatki, etc. Ale to też nie wszystko.
5. Leasingi na maszyny, kredyty na budynki, etc. To jest koszt stały i o ile amortyzuje się w czasie normalnej pracy przedsiębiorstwa, przy przestoju miesięcznym - w kolejnym miesiącu kumuluje się podwójnie + odsetki i tak wraz z kolejnym miesiącem po prostu zapukają komornicy banków i instytucji finansowych. Zabiorą maszyny? Ale nie to jest największy problem...

6. Bo #!$%@? jeżdżę mercedesem i to ludzi boli. Ludzie klaszczą bo wreszcie dostanę w #!$%@?ę! Cieszą się wszyscy, że wreszcie #prywaciarza ruchają w dupę tak jak na to zasłużył. Może sprzedam mercedesa i... #!$%@? to da bo utrzymanie płynności i produkcji w mojej firmie to około 300-400 tys. PLN miesięcznie. Rata na mercedesa to 5 tys. PLN. Co to #!$%@? da jełopy ekonomiczne?

Mam dość, serio!
nadmuchane_jaja - #koronawirus #gospodarka #kryzys2020 #zus

Jezu jak mnie napina c...

źródło: comment_1584649281eJkknG6GTSbQCQRFjWOwwe.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@nadmuchane_jaja: Państwo powinno mieć środki na ratowanie działalności które są uzależnione od płynności gospodarki, jeżeli nie ma to znaczy że nie jest państwem a kartonem z narysowanym na nim godłem i nazwą. Sorry ludzie, ale to są absolutne podstawy, to że się rozkręci biznes nie znaczy że jest on płynny i gotowy na przejście w stan postoju
  • Odpowiedz
Poza tym wykopki, nawet w bogatych krajach biznesy są w ciemniej d... bo niestety, ale większość produkcji nie jest przygotowana na postój, to jest ciągła praca, rok w rok i okazyjnie liczy się zyski

niestety, albo państwo da, umorzy, albo to wszystko po prostu leci na pysk
  • Odpowiedz
patrząc na skalę, u nas potrzeba 400mld złotych, tych pieniędzy nie ma bo pisuary przeżarły kasę, a debile uwierzyły że stać nas na socjalizm, taka jest brutalna prawda o naszych finansach ten kryzys powinien być kubłem zimnej wody
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nadmuchane_jaja: mnie bardziej #!$%@? jak ktos pisze o JEGO PODATKACH. Jakis cep co ma 30 lat na karku i zarabia 3k netto sie unosi, ze rzad wydal JEGO PODATKI na jakas #!$%@? :D
  • Odpowiedz
  • 1
@nadmuchane_jaja skoro jest tak zle i ciezko to moze zaczniesz pracowac u kogos? Nie będziesz musial sie tym wszystkim martwic, a jak przyjdzie kryzys to spokojnie


Punkt 1 tu sie zgodzę, odroczenie zusu to jak naplucie glodnemu w ryj i stwierdzenie, że slina też ma właściwości odżywcze. Żeby pomoc miała jednak jakikolwiek sens trzeba, trzeba wymagać albo jej spłaty albo odpracowania. Inaczej zostanie to przytulone, a ludzie i tak w wielu firmach
  • Odpowiedz
wstrzymanie świadczeń ZUS i wyłączenie na czas epidemii podatku PIT. To byłoby racjonalne. Te pieniądze skierowałbym na wypłaty.


@nadmuchane_jaja: jaką różnicę byś poczuł z PIT, to i tak nie Twoje pieniądze tylko pracownika. Bo Ty skoro w kryzysie przychodów nie masz to PIT pewnie też nie płacisz?
  • Odpowiedz
@Hrjk napisałeś tyle bredni, że nawet nie chce mi się komentować tych wypocin.


@nadmuchane_jaja: Twoja odpowiedz na jego odpowiedz jest tak zalosna ze nawet nie chce mi sie komentowac ( ͡° ͜ʖ ͡°) zrozum Januszu. Ze spoleczenstwo en masse ma w dupie ciebie i twoj biznesik, jak dlugo nie ma z niego wymiernych korzysci osobiscie.Tak dziala wolny rynek.
  • Odpowiedz
@fiir: @Shajo: jesteście kwintesencją tego co napisałem w pierwszym poście. Polactwo przez duże P. Właśnie dlatego, że macie w dupie mój biznesik ruchają was zagraniczne przedsiębiorstwa, ale o nich już 'Janusz' nie napiszecie bo ładne sklepy budują albo ładny wieżowiec postawią i kartę multisport dadzą. Macie swoje karty kredytowe i myślicie, że wygraliście życie. Wolny rynek jest wtedy gdy można uczciwie konkurować i nikomu nie dzieje się krzywda. Chyba nie
  • Odpowiedz
  • 0
@nadmuchane_jaja co? Autko też na firmę, prawda? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Sorry, ale poza tym, że "dajesz prace" to czerpiesz z niej ogromne korzysci. Zyjesz zapewne na wyższym poziomie niz 90% ludzi w Polsce, gdzie srednia zarobkow brutto jest podobna do twojej raty za auto, a mediana jeszcze mniejsza. To nie jest twoja dzialanosc charytatywna, tylko prawdopodbnie wiecej kasy masz z pracy człowieka niż na niego wydajesz.

A
  • Odpowiedz
@Hrjk: czyli w twoim głupawym rachunku lepiej jak zamknę firmę i zwolnię 40 osób? jeżeli tak to masz rację, ja wyjdę na swoje, sprzedam maszyny, budynki i będę żył dostatnie przez najbliższe 10 lat... tak tu masz rację, szkoda walczyć o ignorantów ekonomicznych takich jak ty i chyba z tej rady skorzystam.
  • Odpowiedz
  • 0
@nadmuchane_jaja nie mówię o tym że masz zamknac, ale jak sam widzisz, to te 40 osób poniesie konsekwencje kryzysu, a nie Ty.

Ty jesteś ustawiony na pare lat, o ile nie dekad do przodu. To twoi pracownicy będą walczyć o przetrwanie, beda wpadac w długi, może stracą mieszkania.

Nie rób wiec z siebie przedsiebiorcy wyklętego, niosacego na barkach caly kryzys, bo Ciebie osobiscie zapewne nawet zbytnio nie dotknie. Twoją firmę - pewnie
  • Odpowiedz
@Hrjk: czemu piszesz obelgi i mówisz, że jestem 'przedsiębiorcą wyklętym'. Wszyscy tego poniosą konsekwencje. I nie wiem czemu mam być traktowany gorzej bo przez ostatnie 15 lat #!$%@?łem jak wół gdy wszyscy moi znajomi balowali i zwiedzali świat. Dzisiaj jestem zamożniejszy, stać mnie na więcej i ponoszę tego konsekwencje bo tacy ludzie jak ty z założenia traktują mnie jak złodzieja, który dorobił się na krzywdzie ludzkiej. Skąd u was takie poczucie,
  • Odpowiedz
jesteście kwintesencją tego co napisałem w pierwszym poście. Polactwo przez duże P.


@nadmuchane_jaja: Już nawet pomijając, że likwidacja/umorzenie PIT/VAT na 3 miesiące to propozycja kompletnie oderwana od rzeczywistości, to może się odniesiesz do tego co napisałem? Co dałaby ci likwidacja pit na 3 miesiące? Przewidujesz, że produkcja/sprzedaż siądzie, a koszty stałe dalej będą - etaty/czynsze. PIT-u więc płacił nie będziesz żadnego.
  • Odpowiedz