Wpis z mikrobloga

Mireczki którzy trzymacie oszczędności na koncie - wymieniacie na inne waluty czy nie panikować? Mam kasę na wkład własny do kredytu i nie wiem jak ją chronić. Jaki sposób na wymianę waluty polecacie - klasyczny kantor, revolut, kantor bankowy?
#koronawirus, #oszczedzanie #banki

Czy powinienem przewalutować oszczędności na koncie?

  • Tak (EUR) 38.8% (26)
  • Nie 61.2% (41)

Oddanych głosów: 67

  • 8
@Sebastix

Wczoraj brałem udział w AMA @droetker4 ale się nie wypowiedział na ten temat ()


Co do sposobu przewalutowania się nie wypowiadam. Każdy jest względnie bezpieczny i ma swoje małe, specyficzne ryzyka. O walutach wypowiadałem się kilkakrotnie. Wymieniałbym tam gdzie są najmniejsze spready. Złotówka dąży do osłabienia a wzmacniać będą się waluty globalne i wymienialne jak dolar i euro. Dodatkowo strefa euro i franka ma ujemne stopy procentowe
@Sebastix: troche pozno na ochrone kapitalu. Najlepiej przeczekac, bo to nie najlepszy moment na wymiane, ale nikt nie powie ci ile, to bedzie trwało. No, ale jak chcesz wymienic, to tam gdzie masz najlepszy kurs, przypuszczam ze revolut. Tak, czy siak, jesli mozesz przeczekac, to czekac i nie panikuj. Pozatym kredyt chyba w zlotowkach bedziesz chcial brac, wiec przewalutowanie teraz, to serio kiepski pomysl.