Wpis z mikrobloga

Powiem wam tylko, że bycie wyznawcą jakiegoś człowieka to #!$%@? zjebizm do ^n. Nieważne, czy to Papaj Święty, Zięba, dyktator, polityk, jakiś idol. Jeśli Twoje nastawienie do jakiegoś autorytetu ze zwykłego szacunku zamienia się w kult (częste objawy: agresywna obrona przed krytyką, bezkrytyczna wiara w każde słowo, miliardy pochwał pod adresem bożka) to się, #!$%@?, rozpędź w pokoju i jebnij o ścianę łbem. A gdy ktoś taki wypełnia Ci pustkę w potrzebie wiary, to nie wiem, może najwyższy czas pójść do Cerkwi? Językiem ateuszy już lepiej wierzyć we Wszechmogącego Niewidzialnego niż w jakiegoś pajaca. Zastanawia mnie ile ateuszy starej daty spod znaku «ksiądz pedofil» wierzy w takich Ziębów. Założę się że sporo.
#zieba #papiez #kolonko #cejrowski #korwin #foliarze #teoriespiskowe #kultjednostki
  • 12
Powiem wam tylko, że bycie wyznawcą jakiegoś człowieka to #!$%@? zjebizm do ^n. Nieważne, czy to Papaj Święty, Zięba, dyktator, polityk, jakiś idol.


@Bananowy_Zul: a o tagu #neuropa to zapomniałeś? A o wyznawcach socjalizmu i innych głupot z tej grupy też? Idź i sam zastosuj swoje metody na sobie a potem spamuj tagi. Lub polecam też @xandra lub @lukardio do kontaktu, jeszcze zarobisz po 60 groszy za takie mondre wpisy (
autorytetom należy się szacunek


@Bananowy_Zul: jasne, ale wytłumacz mi dlaczego używasz jako podziału w tym opisie chrześcijaństwa które jest nie na miejscu. Jeżeli chcesz być konsekwentny, to proszę używaj takich person jak Marks, Lenin, Engels, Stalin, Hitler, Mussolini którym faktycznie oddawano boską cześć.
@qluch: Otóż nie chrześcijaństwo, a łaciński papieżyzm podaję jako przykład kultu jednostki, bo jakby nie patrzeć, papież też jest otaczany swoistym kultem wśród katolików, oraz na przedostatnim Soborze w XIX wieku uznał nieomylność w sprawacu wiary jako dogmat, czyli nakazał wierzyć wiernym katolikom w każde słowo przezeń wypowiedziane. A wymieniłem papizm dlatego, że nikt, poza szurami antyklerykalnymi, którzy są marnym źródłem opinii nie zdaje sprawy, że to też jest kult jednostki.
A wymieniłem papizm dlatego, że nikt, poza szurami antyklerykalnymi, którzy są marnym źródłem opinii nie zdaje sprawy, że to też jest kult jednostki.


@Bananowy_Zul: XD ok. Pozdro i z fartem Mireczku.
@qluch: Tak jest, starożytne chrześcijaństwo (dziś tylko prawosławie) nakazówało posłuszeństwo Słowu Bożemu i prawu (stanowionemu przez ogół autorytetów, tj. Sobory powszechne, gdzie każdy delegat w godności biskupiej ma równy głos), nie pojedynczemu człowiekowi.
Tak jest, starożytne chrześcijaństwo (dziś tylko prawosławie) nakazówało posłuszeństwo Słowu Bożemu i prawu (stanowionemu przez ogół autorytetów, tj. Sobory powszechne, gdzie każdy delegat w godności biskupiej ma równy głos), nie pojedynczemu człowiekowi.


@Bananowy_Zul: tak, tak. Tak było. Polecam film poniżej. Możliwe, że z p. Krzysztofem znajdziecie wspólną linię albo wymiar ( ͡° ͜ʖ ͡°)
qluch - > Tak jest, starożytne chrześcijaństwo (dziś tylko prawosławie) nakazówało po...
@qluch: Szkoda tylko, że jestem prawosławny, a nie jednym z szurów ateo-antyklerykalnych. I w przeciwieństwie do wspomnianych mam dostęp do rzetelnych, merytorycznych i opartych o naukę Kościoła przedschizmowego źródeł wskazujących na narodziny kultu jednostki wokół Papieża w rzymskiej odmianie chrześcijaństwa.