Wpis z mikrobloga

Od tygodnia mamy zamknięte bary, restauracje itd. a Janusze już mowią że firmy zdechną, że nie stać ich na opłaty, że państwo powinno ponieść koszty stałe.

Janusz biznes który przecież co roku dokłada do tego interesu (od 20 lat) nie ma przecież własnych oszczędności co nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#koronawirus
  • 91
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@pcpc: nierentowna firma to taka która przynosi straty a nie taka która płaci pensje i czynsze co miesiąc ale skoro nie pracuje to nie zarabia. Nie konfabuluj.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@pcpc: do tego dajmy na przykład hotel. Musisz płacić czynsz ogromny co miesiąc. Wirus się skończy ale turysci i tak nie przyjadą. Może 1/4 tego co zawsze. Oświeć nas jak ty byś się utrzymał. Tak wiem miałbyś odłożone na koncie XDDD. Ehhh z wami jak z dziećmi jak tata mówi nie mam pieniędzy a dziecko mówi jak to? Wystarczy wyjąć z bankomatu ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@vin42: Hotel? Przez 2-3 miesiące? Z palcem w dupie z oszczędności. Pewnie wykorzystałbym ten okres na remont z rezerwy inwestycyjnej niezależnej od oszczędności. Później bym leżał i kwiczał, ale po trzech miesiącach, a nie po 3 dniach.
  • Odpowiedz
Powiem może na swoim przykładzie, mam dwie knajpy w galerii i tez myśle o upadłości, dodam ze na rynku jestem niecały rok, i powiem tak jest tyle kosztów co miesiąc w grubych tysiącach ze poprostu łatwiej to wszystko zamknąć i ogłosić upadłość, bo teraz to największe ryzyko to co będzie po tym wszystkim i czy warto płacić czynsze utrzymywać cała infrastrukturę lokali tylko po to żeby za tydzień dowiedzieć się ze kwarantanna
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 95
@Brejwik: no jak to nie masz poduszki finansowej? Nie odłożyłeś 200 000 żeby przetrwać te 3 miesiące? Co z ciebie za biznesmen??? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Takie jest tu myślenie ekspertów teoretyków od biznesu.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@vin42: Hotel? Przez 2-3 miesiące? Z palcem w dupie z oszczędności. Pewnie wykorzystałbym ten okres na remont z rezerwy inwestycyjnej niezależnej od oszczędności. Później bym leżał i kwiczał, ale po trzech miesiącach, a nie po 3 dniach.

@pcpc: śmieszne w sumie dawno się tak nie uśmiałem. Po jakich 3 dniach? Ludzie myślą do przodu. Widać że niewiele z działalnością miałeś w życiu wspólnego. Podejrzewam że nic ( ͡
  • Odpowiedz
@vin42: Wiem wiem, mam tez trochę ludzi w budowlance, jak napisałem ze nie dobrze jeśli Ukraince wyjada dalej na zachód, to zwyzywali mnie od Janusza bo nie zatrudniam pOlakow ( a zatrudniam na lepszych stanowiskach ( ͡° ͜ʖ ͡°) ))
  • Odpowiedz
majac biznes ludzie staraja sie zeby pieniadze pracowaly.


@piotrkowski007: masz racje, tylko co w przypadku choroby, wypadku losowego, pozaru, zalania itd? Zanim jakikolwiek ubezpieczyciel cos ci wyplaci mina miesiace, kolejne na wyklocanie sie o kwote.
To jest identyczna sytuacja.
  • Odpowiedz
@gorzki99: Zdaje sobie sprawę, że może to potrwać dłużej i pewnie tak bedzie ale chodzi mi o płacz w tym momencie. Firmy juz płakały po 3 dniach postoju, że nie stać ich na wypłaty i bedą ogłąszać upadłości - ratujcie nas. To powinno wyglądać tak, że mamy poduszke finansową na 2-3 miesiące i trzeba znaleźc rozwiązanie tego problemu z politykami i pracownikami a nie od razu upadłość. Chodzi mi poprostu
  • Odpowiedz
@BezKrakaNiePograszMakaroniarzu: kolejny p----------y co myśli, że to się w miesiąc skończy. Epidemia u nas jeszcze się nie rozwinęła. Ludzie jak widzisz myślą przyszłościowo. Jak matka z ojcem wrócą z roboty z wypowiedzeniem to inaczej będziesz pisał na wykopie
  • Odpowiedz
@maryjuszpitagoras: sa tez ludzie ktorzy nie szastaja na lewo i prawo a oszczednosci prawie nie maja (z najnizszej ciezko cos oszczedzic szczegolnie jak sie jest samotnym bez dzieci albo ma wydatki na leki) Owszem jego wina ze siedzi w gownopracy wiec ma zdychac?
Firmy beda upadac i tego nie przeskoczymy. W wiekszosci beda padac niedawnopowstale te jadace na kredytach ktore jeszcze sie tej slynnej poduszki nie dorobily. Padna tez te
  • Odpowiedz
@gorzki99: Jasne, że są ludzie bez oszczędności bo wiadomo, że są różne sytuacje w życiu ale chodzi mi o ludiz, którzy dobrze zarabiają i nie mają żadnej poduszki finansowej. To samo dotyczy firmy. Wiem, że nie wszystkie firmy zbankrutują ale ja patrze na moją okolice: firma 4k pracownikow, co roku każdy dyrektor wydziału dostawał nowy samochod jako premie za wyniki, zyski przedsiębiorstwa były spore ale kilka dni po rozpoczęciu nagle
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@pcpc: inwestował bus w remonty z rezerwy inwestycyjnej xDDD z p---y byś inwestował baranie, jak nie wiadomo jak długo potrwa ten przestój. Będziesz robił remonty w hotelu który w przypadku kiedy zakazy lotów i wyjazdy grup już teraz są przekładane minimum na jesień 2020 wiosnę 2021 i to bez żadnego potwierdzenia czy na pewno przyjadą pewnie zostanie zamknięty albo sprzedany. Jestem z tej branży i po prostusru się zamknij bo
  • Odpowiedz