Wpis z mikrobloga

#gielda #koronawirus Jestem #!$%@? zrozpaczony widząc jak wykopki się cieszą, ze oooo bilion dolarów w USA będzie przeznaczone na biznes. Oooo Dania pokryje 75% wynagrodzeń i składki na ich ZUS. Niemcy, Francja to samo.
Rozpoczyna się normalny i zdrowy kryzys gospodarczy, firmy ulepione z gowna upadną. Ludzie zbyt głupi by oszczędzać cokolwiek beda głodni. Notowania spółek wrócą do normalnego poziomu. Nieruchomości wrócą do normalnego poziomu cenowego. Bezpieczni będą roztropni ludzie, jak zawsze.
Czuje w końcu powiew normalności, morska bryza zaczyna powoli wiać.
  • 13
@m00n: ja na razie "zyskuję" kilkaset złotych dziennie dzięki temu, że już dawno wymieniłem złotówki na franki i dolary. Kryzys jest gospodarce potrzebny, przez chwilę będzie gorzej, a później znowu zaczniemy rozwój na pełnej #!$%@?. Jak to mówił kiedyś mój nauczyciel: "jesteś głupi - musisz umrzeć".
@Hazzy90: Większość ludzi jednak posiada oszczędnośći w PLN dlatego mimo iż byli zaradni i oszczędzali to też nie będzie im pewnie do śmiechu. Frank i Dolar wiadomo dobre do oszczędzania ale dawno nie było ich w dobrej cenie( ͡° ͜ʖ ͡°) bo umówmy się 4 zł czy 4.20 to nie jest astronomiczna różnica.
@m00n: ale właśnie ja widzę trzymanie złotówek jako brak ogarnięcia. O to właśnie chodzi. A różnica między 4zl a 4.20 jest ogromna, jeżeli masz jakieś sensowne oszczędności. Ja czuję, że i tak wyjdziemy z tego kryzysu całkiem szybko. A rozwój automatyzacji to najlepsze co nas czeka.
@kochamajfony: To akurat nie jest takie proste, bo jednak większość ludzi zarabia w PLN, prowadzi firmę w PLN i z kontrahentami rozlicza się w PLN. A nie każdy może sobie pozwolić, żeby te oszczędności leżały jak mogą pracować. Ale oczywiście jakąś kupkę w walutach obcych jest rozsądnie mieć. Ja akurat wole do tego złoto.
No właśnie ludzie roztropni, którzy mają oszczędności może będą żyli we względnym spokoju, ale znowu będą #!$%@?, bo nieroztropni i ludzie socjalu znowu dostaną, na mieszkania, węgiel, paliwo, jedzenie, książki i co im tam będzie potrzebne. A ty czy ja dawaj dawaj do pracy.
Znowu nic nie dostanę od państwa (°°
Jak to mówił kiedyś mój nauczyciel: "jesteś głupi - musisz umrzeć".


@Hazzy90: Jak nauczyciele są tacy dlaczego to czemu większość z nich żyje w biedzie?