Wpis z mikrobloga

dawać moduły tylko na swoim registry?


@tpap: Jeżeli chcesz być pewna bezpieczeństwa prywatnych pakietów to postawienie takiego Verdaccio zawsze jest dobrym pomysłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@vizori: ale tu mam na myśli publiczny moduł, do którego miałam po jakimś roku wypuścić aktualizacje, tylko po prostu nienawidzę microsoftu i nie chcę żeby trzymali mój kod
@mcsQ: podstawowy problem githuba jest taki, że nawet jeśli chcesz się go pozbyć, to na nim jest większość projektów open source, i nie da się bez konta na nim zgłosić żadnego issue ani wysłać poprawek. czekam na ukończenie/wdrażanie forgefed i mam nadzieję, że się przyjmie conajmniej na gitlabie i gitei. na msgh nie liczę, bo z tego żyją.

a typescript i vscodium używam, ale one już były przed przejęciem githuba
@trustME: a ja to widzę z perspektywy edukacji, gdzie microsoft ma absolutny monopol, zaczynając od windowsa i office'a na każdym komputerze, kończąc na integracji z microsoftem takiej że nawet logowanie gdziekolwiek do eSzkoły (używanej w całym województwie) musi się odbywać przez microsoft, a szkoła na uczniach wymusza używanie tych aplikacji typu ms teams, które ledwo działają
@trustME: ostatnio jak próbowałam po prostu wejść, to w nieskończoność próbowało pobierać jakieś zasoby i zostawała tylko biała strona, dopiero po jakichś 15 minutach jak włączyłam proxy to wystarczyły 2 minuty na załadowanie. dla jasności - połączenie w całości kablowe, FTTH od lokalnego dostawcy, prawie najnowszy Firefox. poszło dopiero poprzez DigitalOcean.

a nawet gdyby to sprawnie działało, to wciąż jest to zamknięty protokół, do którego są jedynie zamknięte aplikacje, i wymaga