Wpis z mikrobloga

Z racji, że kwarantanna motzno i każdy piwniczy to odświeżam #gothic 2 i odkryłem ciekawy bug o którym nie wiem czy już ktoś wspominał pod tym tagiem. Mianowicie jeśli mamy wyuczoną b--ń 1h do 20% i założymy miecz Alrika (wymaga 20 siły) który jak wiadomo (albo i nie) podnosi nam tą umiejętność o 10%, co da nam wtedy awans z poziomu zielony na poziom wojownik a następnie go zdejmiemy to co prawda wrócimy spowrotem do 20% umiejętności posługiwania się bronią 1h ale przez bug nasza postać zapamiętuje combosy z poziomu 30%. Możemy sobie wtedy śmigać z dowolną bronią jednoręczną i walczyć o wiele łatwiej niż z combosem 1-2 z poziomu zielonki. Niezwykle przydatne jeśli ktoś chce się pobawić w łucznika i nie marnować PN na 1h ani nawet na siłę, a biegać z rapierem/mieczem mistrzowskim do zabijania potworków które niewarte są marnowania strzał bądź są niezwykle ciężkie do zabicia z łuku jak np. szkielety. Jedyne PN które musimy wydać na coś innego niż zręczność i łucznictwo to 10PN na b--ń 1h i 5PN w siłę (darmowy pierścień z bonusem +5 do siły leży nad jaskinią z orkiem blisko bramy khorinis) jeśli ktoś nie chce się włamywać do skarbca gildii złodziei po amulet +15 do siły. Przydatne również jeśli się chce wykonać szybciej zadanie od Corda z farmy Onara, który chce od nas znajomości jednego z rodzaju broni na poziomie wojownik( ͡ ͜ʖ ͡)
#ciekawostki
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@metaled: Jakiś czas temu przechodziłem łucznikiem i szczerze powiem ci ani razu nie użyłem miecza, no chyba że pojedynek z alrikiem, ale dobry tip, chyba tez usiądę do gotihiczka
  • Odpowiedz
Niezwykle przydatne jeśli ktoś chce się pobawić w łucznika i nie marnować PN na 1h ani nawet na siłę


@metaled: Wykorzystywanie exploitów w grach jest równoznaczne z wpisywaniem kodów. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@cooles: ja to traktuję jako zabawę, ukończyłem tą grę kilkadziesiąt razy na różne sposoby, nie zrobiłem nigdy save'a z kodami. Zresztą co to z exploit skoro gram łucznikiem a ten bug który opisałem to tylko taki mały smaczek dla koneserów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz