Wpis z mikrobloga

mirki z #bombelek #dzieci jak radzicie sobie teraz jak szkoly zamkniete?
u mnie zamkniecie jest na minimum 5 tyg, tzn 3 na bank a pozniej mamy 2 tyg ferii swiatecznych (#belgia tu)

u mnie dwie corki, 9 i 7 lat i jak na razie jakos udaje sie, ale jak bedzie dalej to ciezko powiedziec
nie pozwalam dzieciom za duzo TV, nie maja telefonow
mamy za to duzo planszowek, ale pracowac trzeba, wiec jak my pracujemy to one albo w cos zagraja we dwie, ale jednak wiekszosc gier jest lepsza na 3-4 osoby
wprowadzilem kilka starych gier na kartkach, jak statki, pilka nozna czy inne jakie znalazlem w necie
do tego oczywicie ksiazki, komiky pochlaniane w ilosciach hurtowych no i zadania domowe
od wczoraj dostaja zadania od nauczycieli i siedza i robia, to zajmuje minimum godzine dziennie

jeden plus ze mam kawalek ogrodka, wiec jest trampolina, luk i ogolnie moga sobie posiedziec na zewnatrz

macie moze jakies portale skad mozna sciagnac jakies rzeczy do wydruku, jakies inne gry?
albo moze po prostu portale gdzie dzieci moglyby cos porobic, bezpieczne i dopasowane do wieku?
sam slabo sie orientuje
ogladaja czasem YT, glownie francuski i angielski, naukowy bo jakos je to kreci (jak sie robi krysztaly, jak powstaje czekolada i takie tam), ale z checia przyjme info o ciekawych polskich kanalach

maja tez konsole (#ps4, #xone i #switch) ale te jakos mniej je wciagaja, wiec najwyzej moze ktos polecic jakies tytuly w dreams ktore warto ograc? chyba ze sa jakies gry ktore sa rewelacyjne i moge je kupic na pozostale konsolki
z gory dzieki

#kiciochpyta #kwarantanna #wirus #koronawirus #covid19
  • 4
@ruum: dlatego szczerze mowiac najbardziej mi zalezy na jakichs rzeczach do wydruku. znalazlem im takie rysowanie, graphic dictation w google i swietne to bylo, zajete na kiolka godzin:) statki tez dzialaja
na pewno jest duzo gier na kartkach papieru