Wpis z mikrobloga

Przez tą akcję sprowadzania Polaków zza granicy zaraz pieprznie to wszystko ze zdwojoną siłą. Ludzie uciekają z terenów najbardziej zagrożonych, bo liczą na lepszą opiekę w kraju (nie ważne, że czasami od lat mieszkają poza granicami). Państwo jedyne co robi to każe im pozostać w domu przez 2 tygodnie ale oni wracają przecież do rodzin i Ci ludzie roznoszą zarazki po całym mieście. Nie mogli zamknąć tych ludzi w hotelach/akademikach na te 2 tygodnie? Przecież stoją teraz puste. #koronawirus
  • 17
@pcstud co to za bzdury? Jeśli ktoś idzie na kwarantannę domowa do rodziny to rodzina też jest poddawana kwarantannie. U mnie w rodzinie gościu przyjechał z Anglii i teraz siedzi w osobnym domu a jego żona u swojej mamy z dziećmi.
@pcstud:
Moim zdaniem jeśli ktoś już po ogłoszeniu kwarantanny wyjeżdża poza granicę i potem wraca, to powinien udowodnić, że jedzie w innym celu niż wypoczynek. Jeśli wyjechał na wakacje po ogłoszeniu kwarantanny, to koszty jego odizolowania powinien sam pokryć. To samo z przyjeżdżającymi, którzy nie udowodnią, że mają tu sprawy służbowe, bo przez nich całe to nasze poświęcenie to będzie jak krew w piach.
@pcstud ale ja jestem w miejscu odosobnienia. Przyjechałem samochodem z kolegami i nie chcieliśmy się pchać do domów. Siedzimy w pokoju w pensjonacie na jakiejś wsi, bo w górach nikt nam nie chciał wynająć domku.
A.ci którzy mieszkają z rodzinami i ich rodziny funkcjonują normalnie to powinni wziąć za mordę.
@pcstud Trzeba zweryfikować informację czy faktycznie wracają do domu bo w moim mieście Przynajmniej tak to zrozumiałem jest przygotowany specjalny hotel i była informacja że będzie to właśnie dla ludzi którzy wracają z zagranicy DeFacto w mojej gminie to kilka osób. Będą zakwaterowanie w hotelu i miasto będzie odbierała od nich odpady oraz dowoziło jedzenie.

Dziękuję Wam za dostosowywanie się do coraz większych wprowadzonych ograniczeń. Szczególne podziękowania kieruję do pracowników medycznych, MOPS,