Wpis z mikrobloga

via Android
  • 2
@susuke15 trzeba uważać.
Sąsiad tak robił myśląc, że daje im spoko przekąskę.
I owszem, była smaczna i w ogóle.
Ale w jednym jabłku siedziała osa.
Pechowo ugryzła maciorę w gardło jak przelykała jabłko, gardło spuchło i się udusiła.
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@susuke15 jak masz wieprzka wykastrowanego, to ja wielkiej różnicy między nim a loszką nie widzę.
Jeśli natomiast po nowoczesnemu zamiast kastracji zastosujesz zastrzyk, to jednak troszkę dziwnego aromatu w mięsie zostaje.
A knur (czyli taki niewykastrowany skalpelem ani chemicznie) ma mocno śmierdzące mieso. I ono oficjalnie ma iść tylko w karmę dla psów, a nieoficjalnie małymi partiami, żeby nie było za dużo czuć, jest dodawane do tańszych kiełbas.
  • Odpowiedz
@nunu85 a powiedz , czemu lochy są w klatkach? Żeby młodych nie deptały ?
I w sumie czy one całe życie tak siedzą w boksie czy jak nie mają młodych to sobie mogą rozprostować kości ?

Byłem kiedyś przy porodzie świń, koleś miał.kilka świń to miały normalne boksy bez tych klatek
  • Odpowiedz
@Von_Maras: wyzej juz 2 razy pisałem.
jak nie ma tej klatki, to w ciagu pierwszych dwóch-trzech dni po porodzie od kilku do nawet połowy z tych mlodych juz nie bedzie, bo maciora albo rozdepcze, albo przygniecie jak sie bezie kładła spać, albo dociśnie do ściany.
W klatce straty sa mocno ograniczone. W połowei przypadków wszystkie ocaleją, czasami jeden zagnieciony, sporadycznie 2.
Po odsadzeniu młodych maciora idzie do wyraźnie wiekszego kojca,
  • Odpowiedz
@goracywidelec: ostani raz tuczniki widzę na samochodzie jak je odbierają z gospodarstwa.
Wiem do której ubojni jadą (przy sprzedaży trzeba wypisać sporo kwitów, dla weterynarii, dla ARiMR, dla samej ubojni- stad wiem która to)
A że wszystkie legalne ubojnie w PL są pod ścisłym nadzorem bodajże Powiatowych (czy nawet jakichś ważniejszych) Lekarzy Weterynarii, to zakładam, że wymagane standardy spełniają.
Co się dzieje dalej z mięsem z moich świń- kto to
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@60scnds Panie znawco.
Białko samo z siebie ma za mało niektórych aminokwasów i trzeba dodać z zewnątrz lizynę, metioninę, treoninę, tryptofan.
Może tak być?
Czy jeszcze dokładniej potrzebujesz?
  • Odpowiedz
@nunu85: Cześć, po pierwsze wielki szacun za wykoywaną prace (lub hobby ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

Chciałem się zapytać, w jaki sposób chroni się świniaki przed różnymi chorobami?
Jak często weterynarz odwiedza Twoją hodowlę? Jaki jest mniej więcej koszt takiej wizyty, jakie szczepionki / leki podaje się świniom?
Jakie zagrożenia lub choroby najczęściej dotykają prosiaki?
Pozdrawiam!
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@CzekoladowyRomeo takie minimum szczepień.

Maciorom co każda ciążę szczepionka na parwowiroze. 10zl sztuka. Jak się nie zaszczepi, to część prosiąt w miocie, albo nawet wszystkie potrafią się urodzić nieżywe czy nawet częściowo zmumifikowane.

Teraz od urodzenia prosiaków
3 dzien- żelazo. Najzwyklejsze, na anemię. Koszt
  • Odpowiedz