Wpis z mikrobloga

Za długo zwlekałem z wymianą łańcucha w singlu... Tylna zębatka (chyba) nie pasuje do nowego... No cóż za głupotę się płaci. Lekcja na przyszłość: wymieniajcie łańcuch odpowiednio wcześnie.

#rower
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TheMan: To prawdopodobnie nowy łańcuch już nie będzie pasować, chociaż to też zależy od tego jak jeździsz. Głównie czy korzystasz z większości biegów czy raptem z jednego/dwóch na kasecie. (ja tak robiłem w MTB, po 2k km te dwa biegi nie współpracowały z nowym łańcuchem, przez następne ze 200km jeździłem nie używając ich, po czym łańcuch trochę się rozciągał i zaczynał współpracować z nimi)

@uncle_dolan: Najpierw sprawdzę czy
  • Odpowiedz
@czef: od nowości do teraz pracują wszystkie na kasecie i nie ma jeszcze problemów :< Co się staje kasecie, że nie działa z nowym? Zęby są wszystkie dobre.
  • Odpowiedz
@TheMan: Łańcuch się wyciąga (tego się nie da uniknąć) więc zwiększają się odległości między ogniwami. Wtedy łańcuch nie mieści się w zębach i opiera się o górną część zębów zmieniając ich kształt. Stary łańcuch działa, bo on sobie sam tak wyrabia zęby i do niego pasują, ale nowy już nie.

http://rowery.zbooy.pl/szlif.html

Tu masz na obrazku o co chodzi.
  • Odpowiedz
@Migfirefox: wiesz, ja bym swój zajechał gdyby nie to, że zassało łańcuch przy zmianie i połamało przednią przerzutkę :) - a nie kupie nowej i nie wsadze do starego napędu. Różnica w wadze między m590 a m780 = brak jedyną różnicą jest świecący się jak psu jajka pantograf + troszke lepiej wykonana obejma i czarna śrubka do skręcenia tego... :D + oczywiście napis deore XT
  • Odpowiedz
że zassało łańcuch przy zmianie i połamało przednią przerzutkę


@Techniq: 2 przednie przerzutki tak załatwiłem. Ale to było przez łożyska zrąbane.

Ja teraz po 10k km zajechałem tylną X7 i teraz wymieniam na X5. Trochę więcej waży, ale jest mocniejsza i kosztuje prawie stówę mniej :D
  • Odpowiedz