Wpis z mikrobloga

@60groszyzawpis: Piękny gest. Chiny już sobie poradziły z tym paskudztwem dlatego teraz pomagają swojemu partnerowi gospodarczemu bo tam sytuacja jest ciężka (głównie przez sankcje) ale mam nadzieję że Iran sobie z tym poradzi i do lata sytuacja się uspokoi.
  • Odpowiedz
@ptakswiata: nie mogę edytować więc napisze jeszcze raz. Ja tak samo, mam nadzieję, że do Czerwca sytuacja się opanuje chciałem tam jechać a teraz, gdy wirus na ulicach szaleje to nie ma sensu.
  • Odpowiedz
@Axis_of_Resistance: gest? Przecież to budowanie strefy wpływów, propaganda żeby pokazać jakim świetnym wodzem jest Xi po wizerunkowej wtopie z wirusem i dodatkowo podgryzanie zbliżenia Iranu z Rosją. Ja wiem, że lubisz Iran, ale popadanie twoich ulubieńców w zależność od Chin to brak wsparcia dla społeczności muzułmańskiej w Chinach i jej dalsze prześladowania.
  • Odpowiedz
@Axis_of_Resistance: spodziewałem się większej wiedzy po tobie na temat: Hui zu -Chińskich muzułmanach, Dongxiangach, Salarach czy mniejszości Bao’an... jak widać myliłem się ¯\(ツ)_/¯
o przyczynach radykalizacji Ujgurów też nie wspomnisz ani słowem. O długoletnim wsparciu chińskich muzułmanów przez Iran też ani słowa. To jest jakieś obiektywne spojrzenie czy zwyczajna
wypokowa wizja świata_
  • Odpowiedz