Wpis z mikrobloga

Ciekawy materiał od ACAAI dla astmatykow bojących się koronawirusa. Poniżej podrzucę najciekawsze informacje.

Link do materiału:
https://college.acaai.org/acaai-statement-covid-19-and-asthma-allergy-and-immune-deficiency-patients-3-12-20

A recent study reported that ICS (inhaled corticosteroids)inhibit the Coronavirus strain, HCoV-229E, replication partly by inhibiting receptor expression and/or endosomal function thereby modulating infection-induced airway inflammation.

m.in.budesonide stosowany w inhalatorach.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32094077-inhibitory-effects-of-glycopyrronium-formoterol-and-budesonide-on-coronavirus-hcov-229e-replication-and-cytokine-production-by-primary-cultures-of-human-nasal-and-tracheal-epithelial-cells/

A joint statement on the current epidemics of new Coronavirus by the worlds’ different primary immunodeficiency organizations has been published. Their recommendations for patients with primary immunodeficiencies (PID) state that currently no data pointing to whether PID patients are actually at higher risk of more severe disease from COVID-19. However, it is believed that PID patients might be at higher risk for this infection or a more severe course of the disease. Thus, patients with PID need to take extra care to prevent from getting this infection.

Reasumując. Obecnie należy kontrolować astmę i dbać o siebie.

#2019ncov #astma #alergia #koronawirus
  • 76
@Eskeel: wiesz co? Nie biorę tego zawsze, ale ostatnio biorę regularnie rano i wieczorem, czasami dwie dawki.. I jak wezmę wiecej to mam uczucie jakbym był lekko albo n abuzowany albo taki ,,zdenerwowany''
@Fizjowypok: Bo twój organizm nie jest przystosowany do stosowania sterydów a oneteż uzależniają a lekarz ci tego nie powie. :>

A ile mają tak naprawdę skutków ubocznych ale takich prawdziwych a nie z ulotki.. Jeśli nie musisz nie bierzesz, naprawdę. :>


@Fizjowypok: No ja niestety większe miasto to może dlatego, a może też bo biorę jest tak długo i boją się co bym nie kipnął od przedawkowania cholera wie, nigdy nie uzyskałem sensownego wytłumaczenia poza "Nie widzę potrzeby". Progres jest taki teraz, że chcąc receptę to nie muszę wychodzić z domu po nią. Ale widzę niezłe combo, u mnie cała rodzinka ma problem z pewną bakterią żołądkową tylko ja jedyny urwałem się
@Eskeel: Normalnie, jakichkolwiek leków nie brałem to zawsze na maks. 3 miechy można było przepisać, jeśli bierzesz coś "na stałe". Wielkość miasta nie ma nic do rzeczy, najprędzej lekarz. Jeśli masz ustalone leczenie i trzymasz się go x lat to wystarczy się pokazać co 3 miesiące, a czasem nawet samą receptę jadę odebrać. ¯\_(ツ)_/¯
Mirki ale mam srake bo sie obudzilem wlasnie ze mam(MIALEM?) astme oskrzelowa atopowa, ktora nie lecze od ladnych paru lat. Nie mam zadnych dusznosci(za dzieciaka mialem w wieku 7-8lat) tylko mnie oczy szczypia jak jest pylenie. Nie wiem czy #!$%@? do lekarza po recepte na leki zeby mnie to #!$%@? nie #!$%@?? Tylko nawet nie wiem czy mi przepisze jak nie mam papieru ze sie lecze.. Kiedys bralem flixotide i serevent wlasnie
@ayoGGie:
http://www.faktykaliskie.pl/wiadomosci/zdrowie/pacjentka-zakazona-koronawirusem-przez-kilka-dni-lezala-w-szpitalu-w-wolicy,487.html

Nigdzie nie zostało to podane oprócz plotek, poza tym w placówce dopiero stwierdzono u niej astme lub zapalenie oskrzeli. Mogło być tak, że miała duszności,a to był już koronawirus, który działał od jakiegoś czasu. Nie siejcie zbędnego fermentu.

"Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że to 38-letnia mieszkanka gminy Mycielin. Tydzień temu kobieta miała zgłosić się do lekarza rodzinnego, a następnie odwiedzić placówkę medyczną.Stwierdzono u niej silną astmę (lub,
@ayoGGie Eee? Ta 37 latka pewnie nie leczyła astmy, jak wiele ludzi. "Eeee astma, co to za choroba.. Proszę cię, nie rozbrajaj mnie" a później jednak "No przydało by się jednak wyleczyć bo kaszlu, kaszlu i jakoś ciężej się oddycha" - 99.9% ludzi ma takie właśnie podejście. Więc jeśli masz leczyć bo jest zagrożenie, to się po prostu nie opłaca. Bo szkoda na badania i na lekarza. Bo na nfz to trzy
@ayoGGie ja też pobiegłem po leki na astmę, ostatnio mi wróciła a ja mimo to i tak jej nie leczyłem (nie miałem duszności, tylko kaszel). Wybrałem leki i okazuje się że sprawa nie jest taka prosta. Aby objawy ustąpiły potrzeba czasami nawet tygodnia. U mnie jeszcze dochodzi stres który obniża skuteczność leku. Miejmy nadzieję że wszystko będzie dobrze
@ayoGGie No pewnie, tak samo jak leczenie twojej astmy jest bzdurą bo koronawirus. xD

A zresztą, zobaczysz jak łatwo (NIE)dostać leków na astmę to się zdziwisz. A zresztą pulmonolog ci powie sam jak szybko glikortykosteroidy działają.