Wpis z mikrobloga

Ciekawy materiał od ACAAI dla astmatykow bojących się koronawirusa. Poniżej podrzucę najciekawsze informacje.

Link do materiału:
https://college.acaai.org/acaai-statement-covid-19-and-asthma-allergy-and-immune-deficiency-patients-3-12-20

A recent study reported that ICS (inhaled corticosteroids)inhibit the Coronavirus strain, HCoV-229E, replication partly by inhibiting receptor expression and/or endosomal function thereby modulating infection-induced airway inflammation.

m.in.budesonide stosowany w inhalatorach.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32094077-inhibitory-effects-of-glycopyrronium-formoterol-and-budesonide-on-coronavirus-hcov-229e-replication-and-cytokine-production-by-primary-cultures-of-human-nasal-and-tracheal-epithelial-cells/

A joint statement on the current epidemics of new Coronavirus by the worlds’ different primary immunodeficiency organizations has been published. Their recommendations for patients with primary immunodeficiencies (PID) state that currently no data pointing to whether PID patients are actually at higher risk of more severe disease from COVID-19. However, it is believed that PID patients might be at higher risk for this infection or a more severe course of the disease. Thus, patients with PID need to take extra care to prevent from getting this infection.

Reasumując. Obecnie należy kontrolować astmę i dbać o siebie.

#2019ncov #astma #alergia #koronawirus
  • 76
  • Odpowiedz
@radziuxd: Bingo! Mi to dziadostwo nie pomagało w ogóle w konsekwencji czego powitał mnie tlen i teofilinka. Ale to tylko tydzień na szczęście bo inaczej to bym chyba umarł z nerwów do tego leku. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Eskeel: U mnie tak kiepsko nigdy nie było na szczęście.
Za gówniaka brałem to + jeszcze Serevent Disk, taki sam tylko zielony.
#!$%@?ły mnie i do tej pory nie kumam konstrukcji wielkiego #!$%@? dysku skoro wcale taka być nie musi xD
  • Odpowiedz
@radziuxd: Ktoś widocznie tam nie pomyślał przy konstrukcji albo stwierdził " A to walniemy dysk, tak dla beki" i tak to powstało. Innego logicznego sensu nie widzę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
@Eskeel: No było tego trochę. Jeszcze rok temu przestałem brać Montelukast, bo mi się poprawiło, a teraz dodatkowo zima łagodna, nie grzeją prawie grzejniki i pilnuję temperatury w domu to jest bajka. Jeden Symbicort starcza mi na 2 miechy leciutko, bo biorę doraźnie. Ale może zacznę znów brać regularnie 2x1, bo koronawirus ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@radziuxd No ja musze brać, 2x1 dziennie. Dzisiaj byłem w w szpitalu i gdyby kaszel to by mnie zawinęli na testy bo wyglądało to na tego wirusa. Ile ja bym oddał by odstawić te leki i nie czuć się jak gówno i nie męczyć się po kilku metrach biegu. Smutek ale tak żyć trzeba. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@radziuxd Nie, niestety.. Kiedyś odstawiłem leki z ciekawości bo miałem dość wiecznie żyć na prochach to mnie respirator powitał, wynik własnej głupoty ale cóż. Taka moja astma, nie odpuści póki żyje. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Eskeel: Ja strzelam, że bardziej panika swoje robi. Może nasilać objawy astmatyczne. Lekarka opowiadała mi otatnio ze miala pacjenta, ktory dawkowal juz cztery dawki dziennie, a wiec powinno mu ustapic, a okazalo sie, ze bal sie tlumow i jak zmienil sposob poruszania sie to samo przeszlo. To co sie dzieje w sprawie koronawirusa na pewno nie pomaga, a wrecz przeszkadza.
  • Odpowiedz
@hackhouze: Ja w najgorszej formie miałem Symbicort 2x1 + Vento doraźnie. Aktualnie tylko Symbicort doraźnie, ale lekarz i tak przepisuje mi 3 opakowania na 3 miechy. ( ͡° ͜ʖ ͡°) W sprawie koronawirusa nie panikuje absolutnie, bo na prawdę odkąd lato poszło w #!$%@? to astma mi ostro odpuściła.
  • Odpowiedz