Wpis z mikrobloga

@Chrzonszcz: Po to by nauczyć się projektować? By mieć z tego satysfakcje?
By nauczyć się algorytmu tworzenia i później zrobić sobie zasilacz na 50A którego nie kupisz w pierwszym lepszym lidlu za 40zł?
później zrobić sobie zasilacz na 50A


@arek4444: to zaczynasz od dupy strony ( ͡° ͜ʖ ͡°)

wyjeb dwie diody na wtórnym z tego mostka bo niepotrzebnie tracisz moc i wstaw trafo z uzw dzielonym, trochę więcej miedzi ale zawsze mniej strat podczas exploatacji

i po co ten LM358 na wtórnym, jakieś zabezpieczenie czy co?
wyjeb dwie diody na wtórnym z tego mostka bo niepotrzebnie tracisz moc i wstaw trafo z uzw dzielonym


@Chrzonszcz: Tak się robi w profesjonalnych układach. Sam powinienem tak zrobić , ale jak nawijałem trafo to nie miałem o tym pojęcia. :)
Teraz już nie chce mi się przerabiać trafa ale następnym razem na pewno tak zrobię. Szkoda kasy na diody i radiatory.

i po co ten LM358 na wtórnym, jakieś zabezpieczenie
@nieugnesie: Źle się wyraziłem. Jakiegoś zakazu wysyłki oficjalnego pewnie nie ma.
Chodziło mi bardziej o ogólny lęk zamawiania czegokolwiek z Chin, niby ryzyko małe żeby się czymś zarazić ale mimo wszystko wolę tego nie robić i mieć komfort psychiczny.

@Mescuda: Dziękuje za miłe słowa. Mogę jednak bez cienia wątpliwości stwierdzić, że w porównaniu z inteligencją i wiedzą wykopowych #programista15k to takie bawienie się w tranzystorki, rezystorki i mikrokontrolerki nie jest
@arek4444: Dwustronne pcb nie są takie ciężkie do zrobienia samemu, Ja po prasowaniu jednej strony wiercę kilka otworów i dopasowuje wydruk drugiej strony, płytki wychodzą idealne