Wpis z mikrobloga

Takiego wykresu mi brakowało w pokazywanych statystykach. Widać, że Korea Południowa radzi sobie całkiem nieźle z opanowaniem epidemii. Dla Polski jeszcze jest za wcześnie aby wyciągać wnioski. Możliwe, że dla innych krajów też, ciekawe są dane Francji i Niemiec, gdzie przez jeden dzień była nadzieja, że będzie będzie to punkt przegięcia dla https://en.wikipedia.org/wiki/Logistic_function ale niestety wzrost ciągle wykładniczy. #koronawirus #europa #covid19stats #covid19
Pobierz edoiks - Takiego wykresu mi brakowało w pokazywanych statystykach. Widać, że Korea Po...
źródło: comment_15842101642iOBtN54SX9AbEkCLHKix4.jpg
  • 8
@edoiks: Nie za bardzo wiem jak to możliwe. Robimy więcej testów? Wątpię.. Kraje tamte mają masę turystów, pogodę sprzyjającą wyjście na zewnątrz, duże aglomeracje, popularne miejsca gdzie przewijają się dziesiątki tysięcy osób. Dziwne
@ImNewHere: Podejrzewam, że w ciągu najbliższych dni się okaże. Każde ognisko sprawia, że eksponenta szybciej rośnie. Poczekajmy, aż wirusy dojrzeją, zobaczymy czy pójdziemy w górę, czy jednak udało się rzutem na taśmę zatrzymać to cholerstwo. Należy też pamiętać, że będą wracać ludzie czarterami i będą mieli siedzieć w akademikach przez 2 tygodnie. Podejrzewam, że zarażonych będzie przybywać, zależy jeszcze ile osób wróci i ilu z nich będzie miało "pasażera na gapę".