Wpis z mikrobloga

Dzisiaj w nocy mają wprowadzić kontrole na drogach wlot/wylot z miast, w sensie mają cofać ludzi, u których nie występuje wyższa konieczność przemieszczenia się. Widziałem list do członków sztabu kryzysowego w mojej gminie. POZDRO
#koronawirus
  • 16
@lennyface: @japukamtywchodzisz: Od członkini sztabu kryzysowego, która pracuje w UG. Nie jestem nudny bo nic tutaj nie wstawiałem o wirusie od początku. Skoro miałem list od Wojewody w rękach to też fake? Mają być patrole ustawione, ale jak to będzie dokładnie wyglądać to uj wie. I w przyszłym tyg prawdopodobnie stan wyjątkowy, tylko po to, żeby mieć lepsze narzędzia(prawne) do zatrzymania obywateli w swoich miastach/domach :)
@blablalbla: Kij go wie, nie będę tutaj pisał bzdur z palca bo takiej wiedzy już nie mam, nie wiem jak to będzie dokładnie wyglądać, ale dzisiaj w nocy będzie to wdrożone. Czy na 100% i kiedy stan wyjątkowy tego nie wiem, aczkolwiek było tam, że jest taka możliwość, że w przyszłym tygodniu wjedzie stan wyjątkowy, żeby mieć większe pole manewru. Chodzi tu o stronę prawną, gdzie mogą wstrzymać w takim przypadku
@Znowu-sie-nie-chce: Nie musisz mi wierzyć, jestem przeciwnikiem paniki, ale sam trochę cykam głównie o rodziców i dziadków bo 55+ i 80+.. zwłaszcza jak widzę, że jest coraz ciekawiej. I szczerze to nie chcę tu wrzucać takich fotek bo #!$%@? wie, czy nie grożą mi za to jakieś konsekwencje, a jak byliśmy świadkami już nie raz tu kogoś wytropili i dojechali :D
@budus2: :D wiesz, gdyby to było info od pani z recepcji to w życiu bym tego nie wrzucił, nigdy nie wypowiadam się na tematy jak nie mam pojęcia. Ale chyba skoro wojewoda Łukasz Mikołajczyk wysyła oficjalne pismo to raczej nie są info z dupy xD
@budus2: No bo takich newsów jest dużo, dlatego i wam się nie dziwię, że nie chcecie w to wierzyć - logiczne :) ale moim zdaniem to najwyższy czas, żeby działać zanim jebnie.
@budus2: No działać, czyli podejmować kroki, który mogą pomóc w zastopowaniu rozprzestrzeniania się wirusa. Jak ludzie są na tyle głupi, że nie potrafią przez miesiąc wysiedzieć na dupie w domu to nakazy i kontrole są jak najbardziej na miejscu. Jak dla mnie to i tak #!$%@? bo wirus i tak się u nas rozhula, ale być może pewne kroki to trochę zahamują.