Wpis z mikrobloga

@varmiok: zarażonych jest pewnie z 10x tyle, bo większość ma żadne albo lekkie objawy i nawet nie idzie się badać, 12k to jest zdiagnozowanych, na których dodatkowo wykonano testy. Tak czy siak żniwo niezłe.
  • Odpowiedz
@NeuroTC: robienie zapasow dalej jest foliarstwem. Zwlaszcza jak kupuje sie produkty ktorych na codzien sie nie spozywa (albo rzadko), bo maja dlugi termin przydatnosci do spozycia
  • Odpowiedz
@WiktorekS: poza konserwami mięsnymi to co jest takimi produktami? Ja widziałam w sklepie ludzi kupujących bardzo normalne rzeczy (warzywa w puszce: pomidory, fasolę, groszek, jakieś mrożonki). To są rzeczy które jadam na codzień gdy np nie mam czasu kupić świeżych warzyw, podejrzewam ze inni tez.
  • Odpowiedz
@WiktorekS: Zależy co masz na myśli przez zapasy. Kupowanie jedzenia na tydzień z góry to też forma zapasów. A mnóstwo osób tak robi. Mnóstwo osób kupuje zapasy jak znajdą coś na promocji. Więc co w tym takiego foliarskego? W posiadaniu żywności na dłuższy okres czasu? Nawet niech to będa 2 miesiące
  • Odpowiedz
@kubso

@varmiok: zarażonych jest pewnie z 10x tyle, bo większość ma żadne albo lekkie objawy i nawet nie idzie się badać, 12k to jest zdiagnozowanych, na których dodatkowo wykonano testy. Tak czy siak żniwo niezłe.


To samo jest ze zgonami. Wiele osób umiera na koronowirusa nawet o tym nie wiedząc. Wg epidemiologów wyliczenie jako takiej umieralności będzie miało jakiś sens dopiero pod koniec roku. Na razie to wróżenie z
  • Odpowiedz
@powiedz:

produkty ktorych na codzien sie nie spozywa (albo rzadko)


Jak jadasz ryz raz na tydzien i, podobnie lub rzadziej, kasze, a nagle kupujesz tego tyle ze do wakacji bedziesz #!$%@? mielone z kasza gryczana, to jestes
  • Odpowiedz
@varmiok grypa kiedyś też zabijała dużo więcej. Ten wirus jest nowy więc i sporo zabija. Pojawi się szczepionka, zapadalność i śmiertelność pójdzie w dół o 90% albo i lepiej.

Plusem tej choroby może być to, że umilkną nieco te #!$%@? ruchy antyszczepionkowe. Ostatnie kilka dekad nas rozpieściło, nie było ani wojen ani głodu ani zarazy. W takich utopijnych warunkach #!$%@? umysłowe ma warunki rozkwitać.
  • Odpowiedz