Wpis z mikrobloga

Kolejne #kiciochpyta o #chinskiecuda, tym razem może też do tagu #motocykle

Chce kupić interkom do kasku Nolan n87, na jakie firmy/modele powinienem spojrzeć? Głównie do podcastów/muzyki. Czy są różne systemy interkomów czy wszystkie pasują do każdego kasku? Na co zwrócić uwagę?
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dominik949: zgaduję, że do każdego kasku przypniesz chiński interkom, a jaki interkom kupić?

1. jazda solo lub z jedną osobą, słuchanie muzyki, słuchanie nawigacji
- tani, chiński interkom typu ejeas v6 pro z baterią 850 mAh i metalowym klipsem (metalowy klips bardzo ważny, plastikowy nie wytrzyma długo), brak opóźnień w rozmowie, tłumienie tak dobre, że inne osoby nie słyszą szumu wiatru, głośność bardzo dobra (w stoperach słychać co mówią ludzie), zasięg praktyczny pewnie taki jak u luczyna, 850m na prostej czy ileś. Osobiście nie mierzyłem, ale raz kolega odjechał (była noc, poza miastem) na taką odległość, że jego lampy już nie widziałem, może drzewa zasłaniały lub droga delikatnie się wygięła i dlatego straciłem go z oczu, ale zasięg jest bardzo fajny.

2. jazda jak wyżej, ale z max
Hamza - @dominik949: zgaduję, że do każdego kasku przypniesz chiński interkom, a jaki...
  • Odpowiedz
@dominik949: na tym filmiku luczyn testuje coś co wygląda jak ejeas, ta sama obudowa, ale nie wiadomo czy oprogramowanie identyczne, ale zgaduję, ze połączysz z seną (na pewno połączysz z innym chińskim interkomem, bo z jednym testowałem), ale i tak pamiętaj, że ten ejeas to rozmowa do 6 osób, ale jednocześnie z jedną osobą, jak chcesz z inną to przełączyć kanał musisz, czyli nie ma wspólnej konferencji (może od biedy
  • Odpowiedz
@dominik949: @NaMoment: zwykłe słuchawki do słuchania od biedy ujdą, ale są problemy by je założyć tak by nie wypadły z ucha lub nie wyskoczyły częściowo z ucha, do tego niewygodne to jest, a z tego co słyszałem, ludzie próbowali tak dzwonić do siebie, rozmawiajac przez słuchawki i z tego co pisali, sprawdza się to marnie, prędkość jazdy niska, nic nie tłumi dźwięków i nie polecają słuchawek do rozmów
  • Odpowiedz
@S4ndM4n: i poza tym chyba jeszcze inny interkom, droższy, dziwnie wyglądający ma konferencję do 4 osób, ale ja niczego nie potwierdzę, bo nie mam tych sprzętów.

Swoją drogą, zastanawia mnie dlaczego w v6 nie ma konfy, teoretycznie nie powinno być problemu rozbudować firmware od v4...
  • Odpowiedz
@Hamza @dominik949: nie no OP pisze o słuchaniu muzy i podcastach :)

Każdy ma swoje doświadczenie, wszystko zależy od głowy, kasku i uszu.

W moim przypadku intercom pojawił się bo plecaczek zasypiał mi z tyłu, więc musieliśmy rozmawiać w czasie jazdy - co też nie jest za komfortowe w moim przypadku na dl'u rozmowy do max 90, na st z mega szybą ~120 (wygląda jak wielki maxi
  • Odpowiedz
@NaMoment: kup silikonowe stopery, choćby z aliexpress, kiedyś kupiłem takie za jakieś 1.35 PLN i w zależności jak głęboko wsunę, tłumią mniej lub bardziej, są wielorazowe, bo to guma więc nie zniszczą się po kilkukrotnym użyciu
  • Odpowiedz
@Hamza: miałem alpiny w moim przypadku takie sylikonowe są gorsze, znaczy twardsze, 0,5h to max w nich. Teraz jadę na zielonych 3m przynajmniej dla mnie najmniej bolące.

Teraz tak naprawdę czekam na Sena Momentum INC ale z CE, bo tego DOT boje się na głowę założyć ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz