Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 31
@CREATE_USER: jeśli nie wiesz to Cię doedukuję:

art. 97 KW w zw. z art. 49, ust. 1, pkt. 9 Ustawy Prawo o ruchu drogowym: „zabrania się zatrzymania pojazdu: w odległości mniejszej niż 15 metrów od słupka lub tablicy oznaczającej przystanek, a na przystanku z zatoka – na całej jej długości”.

Zatrzymać miał się tam gdzie mu wolno i gdzie nie utrudnia ruchu.
@Ciastek993: to ja mialem taka sytuacje, ze jak bylem w mojej rodzinnej miejscowosci miasto ~80 tys. osob, to poszedlem na przystanek, na przystanku na calej jego dlugosci zaparkowal tir, wylazl z niego koles w podkoszulku zeby zrobic zakupy, przyjezdza moj autobus, kierowca sie patrzy na #!$%@? przystanek i jak gdyby nigdy nic jedzie dalej, pan w podkoszulku wychodzi z zakupami
@CREATE_USER: Hm... Pewną wskazówką może być zielona wiata obok budki z chlebem, ze znakiem informacyjnym "przystanek autobusowy".

Ale w sumie racja, też nie mam pojęcia gdzie tam jest przystanek...
@Ruy_Lopez: teoretycznie jak nie ma możliwości zatrzymania się, i bezpiecznego wysadzenia/zabrania pasażerów z przystanku, to nie powinno się tego robić. Wiadomo ze większość kierowców dla świętego spokoju jakoś się zatrzyma, no bo na 99% nic sie nie stanie nikomu, no ale zawsze trzeba brać pod uwagę ten 1%, widać twój autobus nie ryzykował ;p

w tym przypadku cały pas został zablokowany, a pasażerowie musieli dużo większego kroka zrobić, ale jakby była
@Ciastek993: zaraz, czy chcesz powiedzieć, że kierowca samochodu Toyota Auris srebrny kombi o numerze rejestracyjnym TK 7587N należącym do firmy
INFOVER
ul. Zagnańska 61, 25-528 Kielce

Infover Spółka Akcyjna z siedzibą w Kielcach, ul. Zagnańska 61, 25-528 Kielce, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Kielcach, X Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000688702, NIP:9591486133, REGON:292417096, wysokość kapitału zakładowego i kapitału wpłaconego 500 000,00 zł.

KONTAKT INFOVER
papaj2137 - @Ciastek993: zaraz, czy chcesz powiedzieć, że kierowca samochodu Toyota A...

źródło: comment_1584107337857NMjkxW5NTaiCDuRiaf1.jpg

Pobierz