Wpis z mikrobloga

@mieszkamzmamusia: właśnie 10 minut temu na tvn24 jakiś kolo doktor powiedział że bez różnicy czy masz nfz czy nie to w tym przypadku masz zapewnione leczenie bo jest jakaś ustawa konkretnie pod to zrobiona
  • Odpowiedz
@mieszkamzmamusia: Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o chorobach zakaźnych i zakażeniach, Art. 29. §2

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20011261384/T/D20011384L.pdf

"Ustawa z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych" rozszerza to też o nieubezpieczonych cudzoziemców. Zaznaczam, że nie jestem prawnikiem, znalazłem te ustawy w Google.
takie-inne-uczucie - @mieszkamzmamusia: Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o chorobach ...

źródło: comment_1584044322u5lFigJiVCZQqwV9Bqlevx.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@mieszkamzmamusia: Jeszcze poszukałem dalej w internecie, okazuje się że aktualnie obowiązująca jest "Ustawa z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi", która unieważnia poprzednią ale jest w niej taki sam zapis.

Koszty świadczeń zdrowotnych udzielonych w celu zwalczania zakażeń i chorób zakaźnych, o których mowa w art. 33 i 34, oraz świadczeń zdrowotnych związanych przyczynowo z tymi zakażeniami i chorobami zakaźnymi, udzielonych:

1)
  • Odpowiedz