Wpis z mikrobloga

@slodziak: @10129: bardziej mi chodzilo wlasnie o lekture od strony technicznej, gdzie jest np.: dzwiekowka vs dac, zakres czestotliwosci, pasmo przenoszenia, do jakich systemow (i dlaczego) itd.

  • Odpowiedz
@ketrish: ja mam to fiio, nie narzekam ale też jakimś audiofilem nie jestem
z akg k550 i k702 współpracuje dobrze, no i przewaga mad kartą dźwiękową jest taka że można i do telefonu podłączyć
  • Odpowiedz
@10129: wszystko z Japonii niestetym a na allegro mozna znalesc, ale bez info o gwarancji
kojarzysz moze czy na audiosciencereview (tam na koncu kazdej recenzji jest konkluzja, ale brak chyba zestawien) lub innym portalu (audiofanatyk ma co prawda liste, ale jest ona dosc krotka) jest zestawienie polecanych?

  • Odpowiedz
@ketrish: można podpiąć pod głośniki tylko masz zazwyczaj wyjście stereo, jak masz głośniki wymagające wejścia 5 albo 7.1 to peszek. ew coax można je podpiąć ale wtedy dac nie gra tylko wbudowany dac w głośniki (o ile go masz w głośnikach) bo tym cyfrowy sygnał leci.
Głośniki jak rozumiem masz aktywne (z wbudowanym wzmacniaczem) to będzie jako przed-wzmacniacz działać (tylko nie usmaż głośników bo masz 2x wzmacniacz, cicho ustaw dac :p) albo do line-out podepniesz, wtedy wzmacniacz jest pomijany (najlepiej tu podpinać głośniki)
czy usłyszysz różnicę w jakości to nikt Ci nie odpowie, ja nie widziałem innej jakości pomiędzy xonar essence st a e10k tylko, że ja głuchy jestem może. Różnica może wynikać z innej odpowiedzi jak np masz wysokie częstotliwości -5dB+ jak fx 6 ale jak sobie wybrałeś płaskie / neutralne to tu nie powinno być różnicy. czy usłyszysz zniekształcenia / szum to nie wiem, wątpię osobiście.

patrz też na wyjście / wejścia jakie są Ci potrzebne.
tych droższych można używać przenośnie bo bateryjkę ma, możesz sobie podpiąć pod telefon i duże słuchawki ale nie wiem czy Ci to potrzebne, czy z lapka
  • Odpowiedz