Wpis z mikrobloga

@piter259: czas zaktualizować wiedzę https://annals.org/aim/fullarticle/2762808/incubation-period-coronavirus-disease-2019-covid-19-from-publicly-reported

Our current understanding of the incubation period for COVID-19 is limited. An early analysis based on 88 confirmed cases in Chinese provinces outside Wuhan, using data on known travel to and from Wuhan to estimate the exposure interval, indicated a mean incubation period of 6.4 days (95% CI, 5.6 to 7.7 days), with a range of 2.1 to 11.1 days (7). Another analysis based on
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@piter259: czas zaktualizować wiedzę https://annals.org/aim/fullarticle/2762808/incubation-period-coronavirus-disease-2019-covid-19-from-publicly-reported


Our current understanding of the incubation period for COVID-19 is limited. An early analysis based on 88 confirmed cases in Chinese provinces outside Wuhan, using data on known travel to and from Wuhan to estimate the exposure interval, indicated a mean incubation period of 6.4 days (95% CI, 5.6 to 7.7 days), with a range of 2.1 to 11.1 days (7). Another analysis based on 158 confirmed cases outside Wuhan estimated a median incubation period of 5.0 days (CI, 4.4 to 5.6 days), with a range of 2 to 14 days (8). These estimates are generally consistent with estimates from 10 confirmed cases in China (mean incubation period, 5.2 days [CI, 4.1 to 7.0 days] [9]) and from clinical reports of a familial cluster of COVID-19 in which symptom onset occurred 3 to 6 days after assumed exposure in Wuhan (1). These estimates of the incubation period of SARS-CoV-2 are also in line with those of other known human coronaviruses, including SARS (mean, 5 days; range, 2 to 14 days [10]), MERS (mean, 5 to 7 days; range, 2 to 14 days [11]), and non-SARS human coronavirus (mean, 3 days; range, 2 to 5 days [12]).

@advert:
  • Odpowiedz
@piter259: podaję Ci link do portalu naukowego z artykułem z dzisiejszą datą, a ty mi w odpowiedzi wstawiasz stronę internetową tabloidu sprzed miesiąca i piszesz, żebym sobie zaktualizował? poważny ty jesteś?
  • Odpowiedz
@ewelinulla: Abstrahując od tej paniki, co tyle osób robi w dniu roboczym, w godzinach pracy, w takim miejscu? Jechałem dzisiaj po Warszawie w ciągu dnia, niemal puste ulice, z kolei przed 9:00 i po 17:00 były zapchane każde wylotówki i mnóstwo korków, kolejek w sklepach, czas powrotu dłuższy o niemal 1h. Tylko w jedną stronę. Skąd ludzie w UK mają na to czas, żeby iść na jakieś zawody końskie w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ewelinulla: Abstrahując od tej paniki, co tyle osób robi w dniu roboczym, w godzinach pracy, w takim miejscu? Jechałem dzisiaj po Warszawie w ciągu dnia, niemal puste ulice, z kolei przed 9:00 i po 17:00 były zapchane każde wylotówki i mnóstwo korków, kolejek w sklepach, czas powrotu dłuższy o niemal 1h. Tylko w jedną stronę. Skąd ludzie w UK mają na to czas, żeby iść na jakieś zawody końskie w
  • Odpowiedz
@ewelinulla: Moja piękna mieścina.. Wszyscy liczyliśmy jeszcze w zeszłym tygodniu, że odwołają, jednak jak to powiedział jeden z councilu "biznes is biznes". W zeszłym roku w mieście były tłumy, dzisiaj bardzo skromnie - ludzie jednak zdają sobie sprawę, że jest ryzyko.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@piter259: podaję Ci link do portalu naukowego z artykułem z dzisiejszą datą, a ty mi w odpowiedzi wstawiasz stronę internetową tabloidu sprzed miesiąca i piszesz, żebym sobie zaktualizował? poważny ty jesteś?

@advert: były takie przypadki, to ty mi powiedz czemu twoja naukowa strona o tym nie mówi xD
  • Odpowiedz
@Tino: Ludzie na ten festiwal rezerwują bilety kilka miesięcy wcześniej, tak jak i pewnie urlop. Na te wyścigi ludzie bez pieniędzy nie chodzą. Jest to festiwal mody, bogactwa i próżności. Pola wokół racecourse są wypełnione prywatnymi helikopterami, pojawiają sie członkowie rodziny królewskiej, tenisiści z topowej światowej czołówki. To jest trochę inny schemat niż może się wydawać, bardzo specyficzny, nic podobnego w pl nie widziałem.
  • Odpowiedz
to ty mi powiedz czemu twoja naukowa strona o tym nie mówi xD


@piter259: bo po takim czasie nowych badań i obserwacji nie ma najmniejszego znaczenia, że dawno temu (a miesiąc to w przypadku tej epidemii wieczność) było to ileś dni. liczą się wyłącznie najnowsze przesłanki.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
to ty mi powiedz czemu twoja naukowa strona o tym nie mówi xD


@piter259: bo po takim czasie nowych badań i obserwacji nie ma najmniejszego znaczenia, że dawno temu (a miesiąc to w przypadku tej epidemii wieczność) było to ileś dni. liczą się wyłącznie najnowsze przesłanki.

@advert: czyli ignoracntwo albo mała baza danych
  • Odpowiedz
@piter259: ja p------e xd tak, a współczesne opracowania naukowe na temat znieczuleń mają także wspominać że kiedyś używano do tego sporyszu, bo jak nie to wykopek stwierdzi, że małą bazę danych mają xDDD
nie wiem po c--j ty dyskutujesz w ogóle. zamiast podziękować, że dowiedziałeś się czegoś nowego i aktualnego, to ty jeszcze pyskujesz. dupę tam zamknij i elo.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@piter259: ja p------e xd tak, a współczesne opracowania naukowe na temat znieczuleń mają także wspominać że kiedyś używano do tego sporyszu, bo jak nie to wykopek stwierdzi, że małą bazę danych mają xDDD

nie wiem po c--j ty dyskutujesz w ogóle. zamiast podziękować, że dowiedziałeś się czegoś nowego i aktualnego, to ty jeszcze pyskujesz. dupę tam zamknij i elo.

@advert: skasuj tę stronę lepiej bo huja tam się
  • Odpowiedz
@ewelinulla: Mieszkam w UK i rząd brytyjski na początku był mocno chwalony, bo szybko zareagowali i stworzyli "battle plan", ale obecnie jest na nich solidny hejt, bo zamiast wprowadzać ten "battle plan" do życia to oni zwlekają nie wiadomo po co... Włochy v2 incoming...
  • Odpowiedz
@ewelinulla: zwykli ludzie do konca tam tez nie chodzą, tam jest sporo bogatych ludzi i elity, tak zadecydowali to tak będą mieć, najwyzej pozniej powiedza, ze trzeba bylo odwolac, ale trudno mleko sie rozlało.
  • Odpowiedz